Labdarúgó Magyar Kupa: Nagykanizsára utazik az Előre

2022. szeptember 20. 14:13 | Kovács Dávid

Az M4 stúdiójában Dragóner Attila közreműködésével sorsolták ki a MOL Magyar Kupa következő, 4. fordulójának párosításait. Az egyetlen versenyben maradt Békés megyei klub, az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre a harmadosztályú Nagykanizsa otthonában lép pályára.

Brlázs Gábor csapata a hétvégi, harmadik fordulóban a Szegedi VSE ellen diadalmaskodott 4-0 arányban és magabiztosan jutott a következő körbe, ahol az FC Hatvant 5-1-gyel kiütő NB III-as Nagykanizsa lesz az ellenfele. A két csapat a 2017/18-as szezonban találkozott a kupasorozatban, akkor a lilák kettős győzelemmel jutottak tovább. Nagykanizsán Urbin Péter, Szatmári István és Gránicz Péter találataival 3-1-ra nyert az Előre, majd a visszavágón Birtalan Botond gólja döntött.

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában még az összes élvonalbeli együttes szerepel majd, de az 5. fordulóra egész biztosan nem készülhet majd a teljes OTP Bank Liga-mezőny. A 4. körben MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia párharcot is rendeznek – írja a szövetség hivatalos oldala.

A legjobb 16 közé jutásért a címvédő Ferencváros Iváncsára látogat, a Bp. Honvéd Szombathelyre utazik a Haladáshoz, a Vasas Nyíregyházán vendégeskedik, az MTK pedig Felsőzsolcán lép pályára. A DEAC városi rangadón a DVSC ellen tesz kísérletet a továbbjutásra, az Újpest az Ajka otthonában szerepel, a Kecskemét az ETO FC Győr vendége lesz. A többi párosítást tekintve is érdekes párharcokra van kilátás.

A kiírás szerint, ahol osztálykülönbség van a csapatok között, ott az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, míg az azonos bajnoki osztályban szereplő csapatok párharcában az eddig kevesebbszer otthon játszó a pályaválasztó. Amennyiben azonos számú mérkőzést játszottak hazai pályán, úgy az elsőként kisorsolt csapat pályaválasztása mellett rendezik a mérkőzést.

A 4. forduló hivatalos játéknapja: 2022. október 19.