Labdarúgás: Továbbra sem megy az Előrének a Szentlőrinc ellen

2022. február 20. 15:56 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-1-es vereséget szenvedett a Szentlőrinc otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga 24. fordulójában.

SZENTLŐRINC-BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2-1 (0-0)
Szentlőrinc, Szentlőrinci Stadion, 500 néző. Vezette: Dolnegó (Baghy, Kiss B.)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes B., Tamás L., Németh M. – Török L. (Havas, a szünetben), Jancsó (Mucsányi 68.) – Harsányi (Rétyi 85.), Szabó M., Drljo (Biben 75.) – Grumic (Németh B., a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka.
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G., Szabó Cs., Albert I., Bor – Zvara (Gránicz 75.), Sipos G. (Máris 55.), Váradi Á. (Farkas B. 42.), Varga Sz. (Tóth D. 55.) – Lukács R., Pantovic. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerzők: Szabó M. (50.), Harsányi (72.) ill. Lukács R. (71.)

A csabai együttes egy héttel ezelőtt 1-1-es döntetlent játszott az élmezőnyben helyet foglaló Szombathelyi Haladással, azonban erre a meccsre eltiltás miatt elveszítette két kezdő belső védőjét, Bora Györgyöt és Farkas Márkot, utóbbi a második csapatban lépett pályára vasárnap. Schindler Szabolcs így Albert Istvánt és az első NB II-es csabai bajnokiját játszó Szabó Csabát nevezte a kezdőbe, de Zvara Levente és Váradi Ádám is lehetőséget kapott a középpályán.

Nagy lendülettel indították a csapatok az összecsapást: az egyik oldalon Varga Szabolcs lőtt mellé ígéretes helyzetben az 1. percben, míg a másikon Czinanónak kellett védenie Szabó Máté próbálkozását. A hazaiak voltak talán egy kicsit aktívabbak az első félidőben, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így a folytatásban igazi bravúrt nem kellett bemutatnia Czinanónak. A csabai együttes távoli lövésekig jutott, de Varga Szabolcs és Váradi Ádám kísérlete sem volt veszélyes. A félidő hajrájában utóbbi meg is sérült, helyén a Vasastól kölcsönbe érkező Farkas Botond játszott tovább. Mindkét csapat jól védekezett és kevés lehetőséget engedett ellenfelének, így gólnélküli döntetlennel zárult az első félidő.

A Szentlőrinc nyitott jobban a szünetet követően, már a 46. percben nagy kavarodás alakult ki a csabai kapu előtt. Négy perccel később a vezetést is megszerezte a hazai gárda: Szabó Máté mintegy 23 méterről, szabadrúgásból tekert a léc alá (1-0). Schindler Szabolcs cserékkel próbált frissíteni, a vendégek pedig többet birtokolták a labdát. A vendégek egy jó bal oldali akció után egyenlítettek, Lukács Raymond zsinórban nyolcadik bajnoki mérkőzésén talált a kapuba (1-1). A csabaiak öröme azonban nem tartott sokáig, szinte a középkezdés után a jobb oldalon indult el a Szentlőrinc, Dolnegó Bálint jól alkalmazta az előnyszabályt, majd középen Harsányi István érkezett és újra vezetéshez juttatta csapatát (2-1). A hajrában a Békéscsabának már nem volt esélye az egyenlítésre, a Szentlőrinc okosan őrizte előnyét. A Baranya megyeiek a két együttes negyedik bajnoki mérkőzéséből a harmadikat nyerték meg, a lilák pedig továbbra is nyeretlenek a párharcban.

A Békéscsaba ötpontos hátrányba került legyőzőjével szemben és inkább hátrafelé kell tekintgetnie a tabellán. Schindler Szabolcs együttese legközelebb a szintén 25 pontos Budaörs csapatát fogadja február 27-én.