Labdarúgás: Sima magyar győzelem Andorrában

2021. április 1. 06:05 | behir.hu

A magyar labdarúgó-válogatott 4-1-re győzött Andorra vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójának szerdai játéknapján.

Európai vb-selejtezők, I csoport, 3. forduló:
Andorra-Magyarország 1-4 (0-1)
Andorra La Vella, 300 néző, v.: Vilhjalmur Thorarinsson (izlandi)
gólszerzők: Pujol (93., tizenegyesből), illetve Fiola (45+2.), Gazdag (52.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)
sárga lap: San Nicolas (15.), Jimenez (36.), Vales (73.), Pujol (83.), illetve Nagy (34.), Hangya (88.)

Andorra: Josep Gomes - Moises San Nicolas (Chus Rubio, 61.), Max Llovera, Emili Garcia, Albert Alavedra Jimenez (Marc Rebes, 77.) - Alexandre Martinez (Cristian Martínez, 61.), Marcio Vieira (Marc Pujol, 77.), Marc Vales, Joan Cervos - Cucu (Aaron Sanchez, 82.), Jordi Alaez

Magyarország: Dibusz Dénes - Fiola Attila, Lang Ádám, Szalai Attila - Lovrencsics Gergő (Varga Kevin, 83.), Kleinheisler László (Nego Loic, 83.), Nagy Ádám (Sigér Dávid, 61.), Kalmár Zsolt (Gazdag Dániel, 29.), Hangya Szilveszter - Nikolics Nemanja (Varga Roland, 61.), Szalai Ádám

I. félidő:
----------
45+2. perc: Gazdag jobb oldali szöglete mindenki feje felett átszállt, de a tizenhatos túloldaláról Nikolics visszaívelte a labdát az ötösön belülre, ahol egyedül Fiola ugrott fel, így zavartalanul fejelhetett közelről a kapuba (0-1). A védőnek ez volt az első gólja a válogatottban.

II. félidő:
-----------
52. perc: Kleinheisler első jobb oldali beadását még blokkolták, de másodjára már pontos volt a labdája, amelyet Gazdag fejelt közelről a kapu jobb oldalába (0-2). A csereként beállt játékos először volt eredményes a nemzeti együttesben.
58. perc: Nagy Ádám emelését Szalai Ádám csúsztatta a kiugró Kleinheisler elé, aki öt méterről a kapus mellett a kapu jobb oldalába gurított (0-3).
90. perc: Varga Roland szabadrúgásból a bal kapufát találta el, a kipattanót Negót passzolta az üres kapuba (0-4).
93. perc: Alaez jobb oldali beadás elakadt Hangya kezében, a megítélt büntetőt Pujol az elvetődő Dibusz mellett a kapu közepébe rúgta (1-4).

Az első perctől a magyarok irányítottak, de az andorrai játékosok sok és helyenként durva szabálytalansággal tördelték szét a játékot, egy ilyennél Kalmár Zsolt megsérült. Alig volt a labda a hazai csapatnál, de amikor megszerezte, megpróbált támadásba lendülni, így Dibusznak is kellett védenie. Ugyanakkor a magyar együttes mezőnyfölényben futballozott, noha ez sokáig meddőnek bizonyult, mivel helyzete nemigen akadt. A 30. perctől aztán folyamatosabbá vált a játék, így még jobban beszorult a pireneusi együttes, amely végül nem bírta ki a nyomást a szünetig, mert a ráadásban egy szöglet után Fiola Attila fejjel volt eredményes.

A második félidőre ugyanolyan lendületes futballal érkezett ki a magyar válogatott, ahogy az első abbahagyta. Ez a hozzáállás hamar kifizetődött, mert szűk negyedóra alatt két újabb góllal eldöntötte a három pont sorsát. A biztos előny birtokában is a magyarok irányítottak, további lehetőségeik voltak a gólszerzésre, a hajrában aztán a csereként beállt Loic Nego is eredményes volt, a slusszpoén viszont az andorraiaké volt, akik büntetőből szépítettek az utolsó percben.