Labdarúgás: Remek csabai siker, ritkán látható bombagóllal

2018. május 20. 20:42 | Szegedi Zsolt

Két bronzéremre hajtó csapat találkozott a másodosztályú bajnokság 36. fordulójában. A 30 éve aratott kupagyőzelemre emlékező lila-fehérek Király Patrik bombagóljának is köszönhetően 3-1-re nyertek és nagy lépést tettek a 3. hely megszerzése felé.

Merkantil Bank Liga NB II, 36. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre - Nyíregyháza Spartacus FC 3-1 (1-1).
Gólszerzők: Király (30.), Birtalan (65., 83.), illetve Kártik (20.)

A forduló rangadójára igen sokan voltak kíváncsiak a Kórház utcában, mintegy 2000 néző előtt kezdődött el a harmadik és negyedik helyezett találkozója.

Már a meccs elején látni lehetett, a nyíregyháziak a nagyon biztos védekezésből indított kontrákra hagyatkoznak, egyetlenegy előretolt emberük volt Dragoner Dávid személyében. A csabaiak pedig bizonyítani szerettek volna saját közönségüknek, és ennek megfelelően kezdték a találkozót. A 6. percben egy véleményes szituációt láthatott a nagyérdemű, a lelátóról úgy tűnt az óriási helyzetben lévő Birtalant szabályos eszközökkel már nem lehet szerelni, a játékvezető azonban nem adott tizenegyest, miután a védő akciózott a csatárral szemben.

Maradt támadásban a viharsarki együttes, Viczián közeli csukafejese okozott veszélyt a nyíregyházi kapu előtt és az első negyedórában is a nyíregyházi térfélen pattogott a labda. Ezért is volt meglepetés a nyírségiek a 20. percben szerzett találata. Pekár berúgott szögletét a rövid saroknál megcsúsztatta az egyik társ, a hosszú saroknál álló Kártik Bálintot senki nem zavarta, 5 méterről a hálóba lőtt (0-1). A bekapott gól sem szegte kedvét a hazai együttesnek, folytatta az ellenfélre gyakorolt nyomást. A 29. percben Birtalan előtt adódott a legnagyobb lehetőség: Szatmári beadását bal belsővel pofozta kapura 7 méterről, Jova Levente azonban ekkor még nagyot védett... Eljött azonban a 30. perc, amikor is a portás már tehetetlen volt. Viszont azt meg kell vallani, állhatott volna akárki a gólvonalnál, a Békéscsaba egyenlítő találatát senki sem tudta volna védeni. Király Patrik ugyanis gondolt egyet az alapvonaltól mintegy 35 méterrre, és ballal egy iszonyatos erejű bombát küldött a kapura, a labdát mintha zsinóron húzták volna a jobb felsőbe, ritkán látható bombagóllal egyenlített az Előre (1-1). A félidő további részében is támadott a Csaba, viszont helyzetet inkább a Nyíregyháza alakított ki, Ribánszkinak két ízben is bravúrral kellett mentenie, de végül maradt az 1-1-es döntetlen.

Szépen megtelt a lelátó a Kórház utcában (Fotó: Ujházi György)

A második félidő elején sem változott semmi, elsősorban a csabai balszárny működött remekül, zsinórban futottak a támadások, és ezen az oldalon többször is sikerült a hazaiaknak a védők mögé kerülni, elsősorban Szatmári jóvoltából. Jovának volt köszönhető, hogy az ellenfél kapujára veszélyes lila-fehér egylet „csak” a 65. percben szerezte meg a vezetést. Nagy István beadását Birtalan Botond a védőket megelőzve váltotta gólra (2-1). Nem volt más lehetősége a nyíregyházi együttesnek, támadnia kellett. A 74. perc hozta az egyetlen vendég lehetőséget, Ribánszkinak kellett nagyot mentenie. A másik oldalon viszont a 83. percben először Gránicz szabadrúgása jelentett veszélyt a nyíregyházi kapura, majd a szögletrúgás után Birtalan remek mozdulattal talált a rövid sarokba és ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát (3-1). A csabai támadó így már húsz gólnál jár a bajnoki szezonban és egy találatra megközelítette a góllövőlistát vezető Lencse Lászlót, az MTK csatárát. A 87. percben Ribánszkinak kellett újra bravúrt bemutatnia, a 92. percben viszont Viczián szerezhette volna meg a kegyelemdöfést jelentő negyedik gólt, mert közelről csak a kapufát találta el.

A csabaiak a rangadónak beillő mérkőzésen rangadónak beillő teljesítményt nyújtottak és végig magabiztosan irányítva a játékot megérdemelten nyertek. Király Patrik pedig még nagypapa korában is emlegeti majd ezt a gólt az unokáknak, a soron következő napokban pedig az interneten a nézett videók közé tartozhat majd a felvétel, annyi bizonyos.