Labdarúgás: Matyóföldi fordítás a Viharsarokban

09:31 | Hidvégi Dávid

Elszenvedte idei első vereséget a labdarúgó NB II-ben a Békéscsaba 1912 Előre, miután hazai pályán 2–1-re alulmaradt a Mezőkövesddel szemben. A tavaly még NB I-ben szereplő matyóföldiek a második félidőben fordították meg a találkozót.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MÉZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (1–0)
Békéscsaba, 1420 néző. Vezeti: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M. (Hodonicki, 77.), Mikló (Gyenti, 59.) – Kővári, Tóth M. (Szatmári I., 59.), Szabó B. Viczián – Kóródi (Zádori, 59.), Czékus (Sármány, 77.). Vezetőedző: Csató Sándor.
MEZŐKÖVESD: Winter – Csirmaz (Kállai, 69.), Varjas, Bora, Vajda S. – Zvekanov, Posztobányi, Varjas Z., Cseri T. (Krausz, 77.), Cibla (Doktor, 69.) – Bartusz, Bányai P. (Harsányi, 69.) Vezetőedző: Tóth Mihály.

Gólszerző: Kóródi (33.) ill. Varjas Z. (51.), Harsányi I. (74.)

Az első komolyabb lehetőség a hazaiak előtt adódott a 28. percben, amikor egy szabadrúgást követően Kóródi Nándor lőtt közelről kapu fölé. Egy perccel később a másik oldalon Cibla Flórián lövését Uram János hárította. A Békéscsaba a 33. percben szerezte meg a vezetést, Tóth Máté jobb oldali szabadrúgása után Kóródi Nándor közelről fejelt a vendég kapuba (1–0). A 43. percben ismét Kóródi cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de ezúttal mellé lőtt. Az eredmény a szünetig már nem változott, 1–0-s csabai vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A Mezőkövesd megfordította a találkozót

A második félidőt jobban kezdte a Mezőkövesd, az 51. percben Cibla szöglete után Varjas Zoltán fejjel egyenlített (1–1). Az Előre a 64. percben közel állt ahhoz, hogy ismét megszerezze a vezetést, a csereként beálló, sérérülése után visszatérő Szatmári István beadása után Czékus Ádám fejjel a keresztlécet találta el, majd Zádori Krisztián lövése után Winter Dániel védett. A 74. percben két vendég cserejátékos kihasználta a csabaiak védelmi hibáját, Cseri Tamás indítása után Doktor Zsolt passzolt a középen üresen érkező Harsányi Istvánhoz, aki közelről nem hibázott (1–2). A 83. percben Sármány Kristóf egyeníthetett volna, de lövését Kállai Kevin kirúgta a gólvonalról. Az eredmény a továbbiakban már nem változott, a Mezőkövesd első győzelmét szerezte az idei szezonban.

MESTERMÉRLEG

Csató Sándor: Az első félidő változatos játékot hozott, de sikerült megszerezni a vezetést. A szünet után az első kövesdi gólnál teljesen tisztán fejelhetett az ellenfél játékosa, de a második gólnál is nagyot hibáztunk. Ezután voltak helyzeteink, ám ami az NB III-ban bement, most kifelé pattant.

Tóth Mihály: A csapat megérdemel egy nagy gratulációt! A felkészülés hat hetét nagyon jól végig dolgozták a fiúk, a bajnokin is mindent megtettünk, de sajnos ez eddig még nem hozta meg a várt eredményt. Ez egy óriási győzelem, mert egy nagyon jó ellenfelet sikerült felülmúlni.