Labdarúgás: Már az első percben eldőlt a Békéscsaba–Szeged II. mérkőzés

2024. május 12. 20:29 | Hidvégi Dávid

Már bajnokként fogadta a Békéscsaba 1912 Előre a 14. helyen álló Szeged-Csanád Grosics Akadémia második csapatát a labdarúgó NB III dél-keleti csoportjának 28. játéknapján vasárnap. Habár számtalan helyzetet alakítottak ki a csapatok,végül egy gól döntötte el a mérkőzést.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZEGED CSANÁD GROSICS AKADÉMIA II. 1–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 550 néző. Vezette: Tóth T. (Tőkés R., Gergely M.)
Békéscsaba: Krnács – Kuzma, Farkas (Kovács G., 39.) Bora – Komáromi (Mihály, 67.), Zvara (Ilyés, 80.), Pintér, Tóth, Pusztai, Kóródi – Vólent (Hulicsár, 67.), Sármány (Zádori, 67.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Szeged-Csanád Grosics Akadémia II: Onódi – Berta, Sándor M., Lestyán, Gyuga – Bakó, Benyó, Dudás (Fábiánkovits, 80.) – Nagy D. (Maronyai, 15.), Pataki, Doncsesz. Vezetőedző: Bilics Igor
Gólszerzők: Vólent (1.)
Kiállítva: Lestyán (92.)

A csabaiak kezdőjében több olyan játékos is lehetőséget kapott, aki eddig kevesebbet játszott. Egyrészt Pusztai András sárga lapos eltiltása miatt nem léphetett pályára, Fazekas Lóránt korábbi sérüléséből lábadozik, míg Albert István és Hodonicki Márk kisebb sérülés miatt nem lehetett ott a csapattal. Másrészt a bajnoki cím birtokában a szakmai stáb mindenkit szeretne versenyben tartani a június 2-ai és 9-ei rájátszás előtt.

A lila mezben pályára lépő Békéscsaba már az első percben megszerezte a vezetést, miután lecsapott egy szegediek által elveszített labdára: Pintér passzolt a jobb szélen érkező Komáromi Csongorhoz, akinek beadására Vólent Roland érkezett pontosan, 1–0. A vendégek az 5. percben közel álltak az egyenlítéshez, amikor Doncsesz Levente gólját a játékvezető érvénytelenítette. A 11. percben Komáromi beadása után Tóth Máté lőtt távolról, Onódi Ákos bravúrral védett.

A 15. percben Pataki Zoltán lőtt a tizenhatos széléről, a rövid sarokra tartó labdát Krnács Richárd védte. Az első félidő második felében keveset próbálkoztak a csapatok, inkább a mezőnyben folyt a játék. A 47. percben ígéretes helyről járt szabadrúgás a szegedieknek, de Pataki Zoltán főlé lőtte a labdát. Az első játékrész, így 1–0-ás csabai vezetéssel ért véget.

A második félidőben nem tudták feltörni egymást a csapatok

52. percben Komáromi beadása után Kóródi Nándor fejesét Onódi fogta. A 62. percben közel állt az egyenlítéshez a Szeged, de Doncsesz lövését Krnács szép mozdulattal védte. Csató Sándor érzékelte, hogy a második félidő eleje inkább a szegedieké volt, így hármas cserére szánta el magát a 67. percben: Hulicsár Máté, Zádori Krisztián és Mihály Bálint érkezett Vólent, Sármány Kristóf és Komáromi helyére. A 73. percben egy beadás után Zádori fejelt mellé.

A 84. percben Bakó László megpattanó lövése veszélyesen szállt a csabai kapu felé, de Krnács ezt is védte. A 92. percben Lestyán Lionel utolsó emberként szabálytalankodott Mihály Bálinttal szemben, amiért a játékvezető kiállította. A tizenhatos széléről járó szabadrúgást Pintér Norbert a bal felső sarok fölé lőtte. Az eredmény a továbbiakban nem változott, így a Békéscsaba 1–0-ra győzött. A Szeged 26 ponttal maradt a kiesést jelentő 14. pozícióban. Az Előre a Körösladány és a Vasas II. ellen zárja a dél-keleti csoport küzdelmeit.

Így látták az edzők

Igor Bilics: – Először szeretnék gratulálni a Békéscsabának a nyertes meccshez és a bajnoki címhez, de ugyanúgy szeretnék gratulálni a saját játékosainknak is, akik ma mindent megtettek. Jól játszottunk, majdhogynem egyenrangúak voltunk a bajnokokkal, sajnálom, hogy nem sikerült legalább egy gólt rúgnunk, hogy legalább egy ponttal menjünk haza.

Csató Sándor: – Összességében örülök a győzelemnek a játékunk viszont szörnyű volt. Lehet többet ünnepeltünk a kelleténél, megnyertük a bajnokságot és egy nappal többet pihentünk, lehet ez jött ki, lehet a hirtelen jött nagy meleg volt a gond vagy egy kicsit úgy éreztük, hogy egy kiesőjelölt csapat ellen játszunk és könnyebben vehetjük. Nagyon nem tetszett, nem voltak meg a megfelelő párharcok, a futások, nagyon-nagyon kevés helyzetet dolgoztunk ki, ennél sokkal több van bennünk.