Labdarúgás: Ismét kikapott a Békéscsaba és az utolsó helyre csúszott vissza

2022. október 16. 18:23 | Hidvégi Dávid

A Csákvár otthonában igyekezett elmozdulni a kiesőzónából a Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II 12. fordulójában. A lila-fehérek az első félidőben még tartották magukat a 15. helyezett ellen, azonban a második játékrészben Fejér megyeik szépségdíjas gólokkal, öt perc alatt eldöntötték a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 20 (00)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300
néző. Vezette: Móri Tamás (Mohos Milán, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László N., – Gazdag V., Magyar Zs. (Vaskó, 91.), Körmendi – Tamás N., Baracskai (Janyickij, 73.), Torvund (Kártik, 82.). Vezetőedző: Tóth Balázs
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G. (Hamed, 65.), Fazekas L., Albert I., Szalai D. – Kitl M., Zvara (Váradi, 61.), Mikló – Horváth P., Czékus, Lukács R. (Máris, 46.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Körmendi (1–0) az 53., Baracskai (2–0) az 57. percben
MESTERMÉRLEG
Tóth Balázs:
– Nagyon összeszedetten játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Szép támadásokat vezettünk és gyönyörű gólokat szereztünk. A Békéscsaba sokkal jobb csapat annál, mint azt a helyezése mutatja, értékes három ponttal gazdagodtunk.
Brlázs Gábor:
 – Hiába dolgoztunk ki sok helyzetet, amíg nem tudjuk értékesíteni lehetőségeinket, nem tudunk nyerni.

A mérkőzés első lehetősége a Békéscsaba előtt adódott az 5. percben, amikor Mikló Roland az ötös sarkától nem találta el a hosszú sarkot. A Csákvár a 9. percben veszélyeztett először: Magyar Zsolt bal oldali szögletét Murka Benedek a rövid saroknál alig fejelte a kapu mellé.

Három perccel később ismét a hazaik próbálkoztak: Torvund Alexander bal oldalról tekert a kapu elé, középen Körmendi Kevin senkitől sem zavartatva, 8 méterről a jobb sarok mellé fejelte a labdát. A 19. percben Magyar 25 méteres lövése Fazekas Lórántról Körmendi elé pattant, aki 14 méteres lövését Bukrán Erik védett. A 39. percben László Noel a tizenhatos bal sarkáról a léc fölé lőtt, majd a másik oldalon az előretörő Puskás Gábor lövése elzúgott a kapu előtt. A Csákvár a félidő hajrájában majdnem megszerezte a vezetést, amiko Gazdag Vajk szlalomozott végig a vendég védők között, de a 10 méteres lövését rövid sarokra irányuló lövését Bukrán hárította.

A második félidőben a hazaik támadójátéka góllá érett: Körmendi Kevin a tizenegyes pontról ballal okosan a jobb felső sarokba emelt, ezzel az 53. percben megszerezte a vezetést a csapatának 1–0. Öt perccel később megduplázta előnyét a hazai együttes: Torvund a jobb oldali szögletzászló közeléből remekül tekert középre, Baracskai Erik pedig előrevetődve úgy fejelt a hálóba, hogy a labda Bukrán kezén csak lelassult, de hárítani nem tudott a csabai portás, 2–0. A 82. percben Magyar szerezhetett volna újabb gólt, de 18 méterről a kapufát találta el. Az eredmény már nem változott, a Csákvár győzött és fellépett a tabella 7. helyére, míg a Békéscsaba visszacsúszott az utolsó, 20. pozícióba.