Labdarúgás: Idegenben ütötte ki riválisát az Előre

2023. szeptember 3. 18:28 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre a második félidőben három gólt szerezve 4–0-ra nyert a Füzesgyarmat otthonában a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjában. A találkozó második félideje a vihar miatt közel félórás csúszással kezdődött.

FÜZESGYARMATI SK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–4 (0–1)

NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Füzesgyarmat, 550 néző. Vezette: Szilágyi S. (Szilágyi N., Vilmányi)

FÜZESGYARMAT: Fildan – Bella (Soós 54.), Csáki, Bódis, Mezei – Achim, Sándor, Kis (Mező 67.), Szabó (Béres 89.) – Virág (Kobály 46.), Bartók. Vezetőedző: Szabados Tamás.

BÉKÉSCSABA: Póser – Fazekas L., Albert, Bora (Farkas 46.) – Komáromi, Futó (Váradi 18.), Hodonicki, Pintér (Geiger 77.), Mikló – Sármány, Vólent (Rédling 77.). Vezetőedző: Csató Sándor.

Gólszerzők: Vólent (18.–11-esből), Pintér (63.), Váradi (83.), Rédling (88.)

A csabaiak a hétközi, Kecskemét elleni sikerrel átvették a vezetést a tabellán és azzal a céllal léptek pályára Füzesgyarmaton, hogy egy újabb győzelemmel megtartsák ezt a pozíciót. Csató Sándor két helyen változtatott a kezdőcsapaton, Váradi és Ilyés helyett ezúttal Hodonicki Márk és Sármány Kristóf volt a pályán az első sípszónál.

Az Előre szinte helyzet nélkül szerzett vezetést: Vólent Roland kiharcolt, majd magabiztosan értékesített egy büntetőt a 18. percben (0–1). A támadó szezonbeli negyedik gólját szerezte. Az első félidő folytatásában is akadt lehetőség a vendégek előtt, de az eredmény nem változott. A második játékrész a vihar miatt közel félórás csúszással kezdődött. Pár perc elteltével Váradi lövését lehetett feljegyezni egy szabadrúgást követően, de a próbálkozás elkerülte a kaput. A 63. percben növelte előnyét a Csaba: Pintér Norbert szerezte meg első bajnoki gólját lila mezben (0–2). A hajrában Váradi Ádám is betalált, ezzel végleg lezárva a mérkőzést (0–3). Sőt, a közelmúltban igazolt, csereként beálló Rédling Kevin is letette a névjegyét, fölényessé téve csapata sikerét (0–4).

A Békéscsaba hat forduló után is 100 százalékos a bajnokságban és vezeti a tabellát a hajrában újra győzelmet szerző Dabas előtt. A lilák a bajnoki szünet előtt, szeptember 9-én, szombaton a Martfű gárdáját fogadják a Kórház utcában.

NB II, DÉL-KELETI CSOPORT, 6. FORDULÓ
Szeptember 3.
Bp. Honvéd-MFA II–BKV Előre 1–3, Füzesgyarmati SK–Békéscsaba 1912 Előre – , Meton FC Dabas SE–Szolnoki MÁV FC 2–1 , Martfűi LSE–ESMTK 3–2 , Kecskeméti TE 1911 II–Szeged-Csanád GA II 0–0 , Monor SE–Kőrösladányi MSK 2–1, Pénzügyőr SE–Vasas FC II 0–5, Ceglédi VSE–Hódmezővásárhelyi FC 1–2

A TABELLA ÁLLÁSA:
1. Békéscsaba 18 p 2. Dabas 15 3. Hódmezővásárhely 13 4. BKV Előre 12 5. ESMTK 11 (17-7) 6. Vasas II. 11 (9-5) 7. Körösladány 10 8. Honvéd II. 8 (11-9) 9. Martfű 8 (11-12) 10. Pénzügyőr 6 (7-11) 11. Füzesgyarmat 6 (7-17) 12. Szolnok 5 (7-8) 13. Monor 5 (7-11) 14. Cegléd 4 15. Szeged II. 2 16. Kecskemét II. 1.