Labdarúgás: 6–0-ra kiütötte a Vasas a Békéscsabát

2022. április 3. 20:20 | Hidvégi Dávid

A két hetes válogatott szünet után a listavezető Vasas FC otthonában folytatta szereplését a Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II 30. fordulójában. Schindler Szabolcs együttesének nem termett sok babér a mérkőzésen, a fővárosi együttes már negyedóra elteltével 2–0-ra vezetett, végül pedig kiütötte a Békéscsabát.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

VASAS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 6–0 (2–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 980 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szécsényi István, Bertalan Dávid)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor (Szilágyi Sz., 80.), Silye – Berecz, Pátkai (Márkvárt, 83.), Hinora (Szilágyi Z., 80.) – Radó (Cipf, 66.), Feczesin (Zimonyi, 66.), Ihrig-Farkas. Vezetőedző: Kuttor Attila
BÉKÉSCSABA: Winter – Hodonicki., Farkas M., Bora (Fazekas L., 57.), Bor (Mikló, 57.) – Puskás G. (Máris, a szünetben), Sipos G. (Varga Sz., 71.), Váradi, Pantovics – Horváth P., Tóth D. (Ilyés T., 57.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Ihrig-Farkas (12., 53., 87.), Feczesin (15.), Zimonyi (77.), Szilágyi Sz. (90.)
Kiállítva: Mikló (82.)

A két csapat őszi találkozóján a fővárosi együttes 3–0-ra győzött a Kórház utcai stadionban. A Békéscsaba 33 ponttal a 14. helyről várta a Vasas elleni mérkőzést. A fővárosiak a meccset megelőzően 62 egységgel vezették a bajnokságot, négy pontos előnnyel a Diósgyőri VTK előtt. Az angyalföldiek tizennyolc mérkőzést megnyertek és csupán hármat veszítettek el, míg nyolc találkozón döntetlen eredmény született. Schindler Szabolcsnak eltiltás miatt nélkülöznie kellett az NB II góllövőlistájának vezetőjét Lukács Raymondot, valamint ugyanezen okból Szabó Péter és Király Patrik játékára sem számíthatott.

A piros-kék mezes Vasas alakította ki a mérkőzés az első helyzetét a 7. percben, amikor Radó András lekészítését követően Berecz Zsombor lőtt a tizenhatos előteréből a jobb alsó mellé. A Vasas a 12. percben már megszerezte a vezetést, amikor Pátkai Máté indítása után Ihrig-Farkas Sebestyén egy csel után, a tizenhatos sarkáról a hosszúba tekert (1–0). Alig három perccel később dupláztak a hazaiak: Radó keresztlabdáját Ihrig-Farkas kapásból középre tette, a hosszún érkező Feczesin Róbert pedig közelről a hálóba lőtt (2–0). Az első félidőben még kisebb helyzetei adódtak a fővárosiaknak, míg a viharsarkiak nem voltak veszélyesek a kapujukra.

A 2. félidőben is maradt a hazai fölény

A második játékrészben Schindler mester próbálta támadóbb szellemben pályára küldeni a csapatát, ezért a szünetben a védő Puskás Gábor helyére behozott egy támadót Máris Dominik személyében. A változtatás ellenére továbbra is a Vasas játszott jobban, ami egy újabb találatot eredményezett: Ihrig-Farkas duplázott, amikor ballal kilőtte a jobb alsó sarkot (3–0). A csabai edző hármas cserével reagált a harmadik kapott gólra: Bora György, Bor Dávid és Tóth Dániel elhagyta a pályát, a helyükre Fazekas Lóránt, Mikló Roland és Ilyés Tamás érkezett. Kuttor Attila a 66. percben cserélt először, mindjárt kettőt Radót Cipf Dominik, míg Feczesint Zimonyi Dávid váltotta. A 71. perc újabb csabai változtatás következett, Sipos Gábor helyére Varga Szabolcs érkezett. A 77. percben tovább növelte a kölönbséget a házigazda: Pátkai indította a felezőtől a leshatárról kilépő Zimonyi Dávidot, aki nyolc méterről, jobbal a hosszú alsóba lőtt (4–0)!

A 80. percben kettőt cserélt az angyalföldi szakvezető, Iyinbor Patrick helyére Szilágyi Szabolcs érkezett, Hinora Kristófot pedig Szilágyi Zoltán váltotta. A 82. percben emberhátrányba került a Békéscsaba, miután Mikló Roland megkapta második sárga lapját, ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozva csapatát. Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Vasas, Pátkai helyére Márkvárt Dávid érkezett. A 87. percben mesterhármasnak örülhetett az angyalföldi közönség: Zimonyi előkészítése után Ihrig-Farkas megszerezte harmadik gólját (5–0). A végeredmény a 90. percben alakult ki, miután a csereként pályára lépő Szilágyi Szabolcs tíz méterről bombázott a keresztléc alá (6–0). A mérkőzés után a Vasas továbbra is listavezető, míg a Békéscsaba 15. helyen áll.

A lilák utoljára 2018. október 3-án kaptak hat gólt az NB II-ben, amikor 6–3-as vereséget szenvedtek a Nyíregyháza otthonában. A mainál nagyobb arányú vereséget legutóbb 2015. október 17-én szenvedett el Debreceni VSC ellen, amikor az NB I-ben 7–0-ra kikapott. Legközelebb szerdán játszanak a csapatok: az Előre a Siófokot fogadja, míg a Vasas a III. Kerületi TVE-hez látogat.

MESTERMÉRLEG

Kuttor Attila: – Újabb értékes győzelmet arattunk, a végeredmény nem tükrözi, hogy milyen nehéz dolgunk volt. Régóta vártam már, hogy kiszakadjon a gólzsák, ezúttal jó százalékban sikerült kihasználnunk a helyzeteket, ráadásul hátul ismét jól zárt a retesz.

Schindler Szabolcs: – Nagyon bátortalanul kezdtünk, talán túlságosan tiszteltük az ellenfelet, az első negyedóra pedig rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Innen már nehéz volt visszajönni, ráadásul hiányzott az átütőerő a játékunkból, s bár a különbséget túlzónak tartom, a Vasas teljesen megérdemelt győzelmet aratott.