1860/ Széchenyi liget. Csaba község képviselő-testülete négy hónappal Széchenyi István gróf halála után, augusztus 13-án határozta el, hogy a sétakert a Széchenyi liget nevet viselje. Az országban ez volt az első liget, amelyet a „legnagyobb magyarról” neveztek el. Méltó lenne, ha Széchenyi ércbe öntött mellképe ékesítené a ligetünket.
1876/ Megalakult a Csaba Betegsegélyező és Temetkezési Egylet. 145 éve, Taffet Náthánnal az élen egyletet alapítottak, amely kenyeret biztosítana a betegeknek és gondoskodna a családtagjairól. A jótékonyság eme intézménye a megszületésekor nem részesült szívélyes fogadtatásban, amint azonban a közösség meggyőződött életképességéről és hasznáról, seregesen tódultak a zászlaja alá.
1925/ Ádám Gusztáv kitüntetése. A népjóléti miniszter előterjesztésére, az ipari szakképzés terén kifejtett eredményes munkássága elismeréséül, Horthy kormányzó a IV. osztályú Magyar Érdemkeresztet adományozta Ádám Gusztáv műszaki tanácsosnak.
1925/ Szélvihar. Hatalmas szélvihar tört ki 24-én, öt óra tájban. Az ítéletidő jégveréssel és nagy esővel, égzengéssel pusztított. Kezdetben az utcákat több száz méter magasban portenger lepte el. A szélvihar fákat döntött ki, tetőket és villanyvezetékeket rongált meg. Az utcákat a vihar elmúltával térdig érő gally- és cserép hulladék borította. Sokmilliós kár keletkezett. A vihar következtében két komolyabb baleset történt, a sérülteket kórházba kellett szállítani.
Szerkesztette: Gécs Béla