Az irodalmi műveltségre vonatkozó tananyagban sok módosítás van, új költők, írók kerültek be a tervezetbe.
Általános iskolák
Az általános iskolában továbbra is kötelező olvasmény Arany János Toldija és Petőfi Sándor János vitéz című elbeszélő költeménye, de megjelenik a kínálatban Jókai Mórtól A nagyenyedi két fűzfa című elbeszélés, Mikszáth Kálmántól pedig három mű.
Csukás Istvánnak, a Pom-Pom, a Süsü, a Mirr-murr vagy éppen a Keménykalap és krumpliorr írójának meséi 2012-ben nem kerültek bele 2013-ban érvénybe lépett Nemzeti Alaptantervbe arra való hivatkozással, hogy élő író nem szerepelhet a NAT-ban. Csukás akkor azon csodálkozott, hogy egyáltalán miként került be ő a tervezetbe? Ezúttal azonban tényként könyvelhető el, hogy a népszerű író tanagyag lesz, és meseregénye közül bármelyik kötelező olvasmány is lehet.
A korábbinál többször szerepel a tantervben Wass Albert és Szabó Magda, előkerülnek Reményik Sándor művei, de ajánlottként pedig Agatha Christie krimiíró is. Bekerült a tantervbe Kecskeméti Vég Mihály, Kittenberger Kálmán, Gyóni Géza, Széchenyi Zsigmond, valamint Kós Károly és Romhányi József munkássága is.
Középiskolák
A középiskolai évfolyamokon továbbra is tananyag lesz Katona József Bánk bánja, Petőfitől A helység kalapácsa, Vörösmarty Csongor és Tündéje, Zrínyitől a Szigeti veszedelem. Bekerült Jókaitól A huszti beteglátogatók, Wass Albert Adjátok vissza a hegyeimet című regénye. Újdonság Herczeg Ferenctől a háromszor is irodalmi Nobel-díjra felterjesztett Az élet kapuja című regény.
A világirodalmi részben sok egyéb mellett megmarad Homérosztól az Odüsszeia, Szophoklésztől az Antigoné, Moliére-től A fösvény. Továbbra is tananyag lesz Villon költészete, Balzac Goriot apó, illetve Stendhal Vörös és fekete című regénye is.
Forrás: sokszinuvidek.24.hu