Kosárlabda: Továbbra is 100 százalékos a Békéscsaba

2023. május 13. 12:10 | Kovács Dávid

Lackó Róbert együttese magabiztosan, 79-53-ra nyert a BKG-Prima Akadémia Debrecen otthonában a férfi kosárlabda NB II Keleti csoportjának péntek esti mérkőzésén.

BKG-PRIMA AKADÉMIA DEBRECEN–BÉKÉSCSABAI KK 53–79 (24-26,17-25,8-19,4-9)
Debrecen, G4 Sportcsarnok. Vezette: Kisházi, Bács.
BKG-PRIMA: Wu 8, Soliman 6/3, Kubicza 4, Pali 9/3, Marosi 11. Csere: Madlol, Szepesi 4, Lipécz, Belal 4, Dosymbyek 2, Mugamba 5. Játékos-edző: Pali Dávid.
BÉKÉSCSABA: Kovács J. 7/3, Gura 7/3, Balog G. 25/9, Csák 4, Milosevic 17. Csere: Solevic 7/3, Szarvas 5/3, Oláh 2, Zsiros 3/3, Scherber 2. Vezetőedző: Lackó Róbert.

A mérkőzés esélyesének a csabaiak számítottak, a tabellán 8. helyen álló hazaiak ennek ellenére tartották a lépést az első negyedben (24-26). A második tíz percben már Kovács Józsefék uralták a játékot és a félidőben tíz ponttal vezettek (41-51).

A Békéscsaba a nagyszünetet követően végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát és megduplázta a különbséget (49-70). A hajrában már nem forgott veszélyben a vendégek sikere, a 25 pontot szerző Balog Gábor vezetésével 79-53-ra diadalmaskodtak.

A 100 százalékos mérleggel álló Békéscsaba az utolsó előtti mérkőzését is megnyerte a Keleti csoport alapszakaszában, amelyet május 20-án 19.45-től a DEAC II. ellen zár hazai pályán. A keresztjátékban a Közép A vagy B csoportból érkezhet ellenfél, még egyik oldalon sem dőlt el a második hely sorsa, így a Százhalombattai KSE, az ELTE Fortis, a TFSE, a KKS vagy a Budafok U23-as csapata lehet majd a rivális.