Kosárlabda: Tízpontos előnyt szerzett a Csaba a keresztjátékban

2023. június 5. 07:11 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 75-65-re nyert Százhalombattán a férfi kosárlabda NB II keresztjátékának első mérkőzésén, vasárnap este.

SZÁZHALOMBATTAI KSE–BÉKÉSCSABAI KK 65–75 (9-15,15-17,26-23,15-20)
NB II-es kosárlabda-mérkőzés, keresztjáték, 1. mérkőzés. Százhalombatta. Jv: Hervay, Bagi.
SZKSE: Molnár B. 27/18, Kövér 8/3, Szőke 2, Fekete Cs. 3/3, Badics 6. Csere: Illés, Montai 2, Tilinger, Szakolczai 6/6, Bene 4, Nagy G 7/3. Vezetőedző: Drevenka Dávid.
BKK: Kovács J. 10/6, Balog G. 24/6, Solevic 9/3, Hajdu M. 19/6, Milosevic 10. Csere: Gura, Sebők V., Czifrák, Oláh D., Zsiros 3/3, Scherber, Csák. Vezetőedző: Lackó Róbert.

A csabaiak 100 százalékos teljesítménnyel zárták a Keleti csoportot, így a keresztjátékban egy másik NB II-es csoport 2. helyezettjét várták ellenfélként a legjobb négy közé jutásért rendezett párharcban. Lackó Róbert együttese ráadásul idegenben kezdett és hazai pályán játszhatja majd a visszavágót.

A Százhalombatta bátran kezdte a mérkőzést és vezetett is az első percekben, de a vendégek egy 9-0-s rohammal fordítottak és védekezésben is feljavultak, így hat ponttal vezettek tíz perc játék után (9-15). Kovács József és Nikola Solevic vezetésével megindult a Csaba, ráadásul tíz fölé is nőtt a különbség (15-32) A félidő hajrája a hazai együttesé volt, a szünetben maradt a látótávolság a csapatok között (24-32).

A térfélcsere után Igor Milosevic és Hajdu Márton is remekelt a vendégeknél, azonban a battai gárda sem akart lemaradni: a csabai triplákra jöttek a válaszok, nyílt is maradt a csata a záró negyed előtt (50-55). A hajrában Balog Gábor folytatta a pontgyártást és úgy tűnt, hogy fölényes is lehet a csabai győzelem. Az utolsó hat egységet azonban a végül 27 pontig jutó Molnár Bence szerezte, ennek köszönhetően a Százhalombattának nem kellett teljesen lemondania a továbbjutásról.

A viharsarkiak végül Balog Gábor és Hajdu Márton vezérletével 75-65-re nyertek a keresztjáték első mérkőzésén. A visszavágó június 11-én 18 órától kezdődik a Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban. A továbbjutó ott lehet majd a férfi NB II négyes döntőjében!