Kosárlabda: Hétpontos csabai vereség, a Dunaharaszti jutott a négyes döntőbe

2021. június 16. 08:46 | behir.hu

A Békéscsabai KK a tizenhat pontos hazai vereség után idegenben 87-80-ra kapott ki a Dunaharaszti MTK együttesétől, így a Pest megyeiek jutottak a legjobb négy közé.

Dunaharaszti MTK-Békéscsabai KK 87-80 (29-18, 16-18, 22-16, 20-28)
BKK: Kovács 14\12, Lippai 2, Vágvölgyi Ák. 19/15, Botos 2, Gruda 10.
Csere: Czifrák 1, Salamon 16/12, Farkas, Plavecz 6, Vas 2, Hajdu, Vágvölgyi Ád. 8/6.

A Dunaharaszti 82-66-ra nyert az első mérkőzésen, így nagy lépést tett a továbbjutás felé. A második összecsapást is a Pest megyei együttes kezdte jobban, az első negyed után már tizenegy ponttal állt jobban. Ez a különbség szinte végig megmaradt a csapatok között. A végén ugyan zárkózott a Békéscsaba, de nem tudta megfordítani a mérkőzést.

A hazaiak kettős győzelemmel jutottak a legjobb négy közé és folytathatják a küzdelmet a feljutásért, a Békéscsaba számára viszont véget ért a 2020/21-es szezon.

Jancsika Árpád: Úgy kezdődött a visszavágó is, mint az első meccs, ültek a dobásaink, a Haraszti nehezen melegedett be. A 6. percben aztán megtalálták a dobókezüket és gyorsan el is húztak 10 ponttal. Mindent megtettünk, hogy közelebb zárkózzunk, de mindig volt válasza az ellenfélnek. Az utolsó negyedben állandósult az 5-8 pontos különbség, kézben tartotta a mérkőzést a vendéglátónk. Jól látszódott, hogy több teret engednek kint és jobban védik a festéket, mint az első meccsen, amit próbáltunk is kihasználni, hiszen 15 hárompontost süllyesztettünk el. Összességében megérdemelten jutott tovább a Dunaharaszti, sok sikert kívánunk nekik a Négyes Döntőben és az NB I-ben is. Nekünk sincs okunk szomorkodni, hiszen mindent megtettünk, hatalmas munkát raktak bele a srácok, 10 hónapot kőkeményen edzettek, mégis egy pici hiányérzet maradt mindenkiben, egy álommal szegényebbek lettünk, óriási dolog lett volna már idén feljutni. Most egy pár hét pihenő következik, augusztusban kezdjük az alapozást a következő szezonra. Reméljük, hogy sikerül együtt tartani a csapatot és még ennél is sikeresebb szezon vár ránk! Köszönjük szépen a rengeteg üzenetet, buzdítást, reméljük, hogy a következő szezonban az összes mérkőzésünket telt ház előtt tudjuk majd játszani!