Kosárlabda: Fölényes csabai siker a megyei rangadón

2022. december 5. 11:04 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 97-63-ra nyert a Békési SZSK U23-as csapatának otthonában vasárnap este a férfi kosárlabda NB II Keleti csoportjának 7. fordulójában.

BÉKÉSI SZSK U23–BÉKÉSCSABAI KK 63-97 (13-21,13-31,16-18,21-27)
BÉKÉS: Bánszki 16/, Csorba 7, Kónya 6, Vass 12/6, Balogh Z. 8. Csere: Korcsog 4, Király, Balikó 5/3, Pocsai 5/3. Vezetőedző: Balog Vilmos.
BKK: Kovács J. 14/3, Balog G. 23/12, Solevic 15/6, Hajdu M. 5/3, Milosevic 6. Csere: Gura 6/6, Sebők 9/6, Czifrák 4/3, Oláh 4, Plavecz 2, Scherber 3/3, Csák 6. Vezetőedző: Lackó Róbert.

A csabaiak 100 százalékos mérlegük megőrzéséért léptek pályára a megyei rivális békésiek otthonában és ennek megfelelően kezdték az összecsapást, az első negyed végén már nyolc ponttal vezettek (13-21). A második negyedben rátett még egy lapáttal a vendég gárda és el is döntötte az összecsapást, támadásban 31 pontot rakott fel a táblára, így a félidőben kétszer annyi pontnál járt, mint ellenfele (26-52).

A második játékrészre nem maradtak nyitott kérdések, a Békéscsaba ha minimálisan is, de növelte a különbséget, az utolsó negyed előtt közel harminc volt a differencia (42-70). A hajrában már csak a számszerű eredmény volt a kérdés, Lackó Róbert vezetőedző a győzelem mellett annak is örülhetett, hogy mindenki feliratkozott a pontszerzők közé, a legeredményesebb a korábban Békésen játszó Balog Gábor lett 23 ponttal (63-97).

A Békéscsaba öt mérkőzés után is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát. A csapat december 10-én a BKG-PRIMA Akadémia ellen zárja az évet hazai pályán.