Kosárlabda: Egypontos csabai vereség Debrecenben

Kiélezett rangadón veszítette el szezonbeli veretlenségét a Békéscsabai KK, miután egy ponttal kikapott a DEAC II. otthonában a férfi kosárlabda NB II Keleti csoportjának 9. fordulójában.

DEAC II. – BÉKÉSCSABAI KK 83-82 (20-32,20-10,19-25,24-15)
DEAC II: Egri 8/3, Asztalos 10/3, Széll 11/3, Rácz 7/3, Vas 36/3. Csere: Velkey 11/9. Vezetőedző: Kovács István
BÉKÉSCSABA: Kovács J. 20/6, Salamon 16/12, Szarvas 12/12, Perák 8, Milosevic 17/3. Csere: Farkas 2, Vas 2, Czifrák 5/3, Plavecz. Vezetőedző: Jancsika Árpád.

A Békéscsabai KK a Hepp Kupában aratott csütörtöki, bravúros siker után három nappal bajnoki rangadót vívott az eddig egy vereséget szenvedő DEAC II. otthonában.

Jancsika Árpád együttese annak ellenére jól kezdett, hogy Vágvölgyi Ákos nem léphetett pályára és az első negyed után 32-20-ra vezetett. A második tíz percben a hazaiak átvették az irányítást, így a félidőben csak két pont volt a csapatok között (40-42).

A szünet után úgy tűnt, hogy a vendégek megtarthatják veretlenségüket, az utolsó tíz perc előtt nyolc egység volt a csabai előny (59-67). A kiélezett hajrában is tartották a lépést hat játékost benevező debreceniek és megfordították a találkozót.

A Békéscsaba első vereségét szenvedte el a szezonban, az évzáró meccsen pedig a veretlen Sunshine-NYÍKSE érkezik az evangélikus sportcsarnokba.