Kós Hubert aranyérmes a párizsi olimpián

20:45 | Mikóczy Erika

Kós Hubert 200 méter háton a legjobb idővel jutott a csütörtök esti döntőbe, ahol fantasztikus úszással szerezte meg az első helyet.

Kós Hubert a 200 hát világbajnoki címvédőjeként utazott el a francia fővárosba, és bár 100 háton vasárnap nem sikerült bejutnia a fináléba, szerda délelőtt 200-on bekerült az esti középdöntőbe, ahonnan a legjobb idővel jutott tovább.

Az Egyesült Államokban, a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban.

Most Párizsban tehát az előfutamból a negyedik (1:57.01), míg a középdöntőből a legjobb idővel (1:55.96) jutott a döntőbe.

A szám csütörtök esti döntőjében a 21 éves magyar úszó 1.54.26-os idővel csapott a célba és megszerezte a párizsi olimpia első magyar aranyérmét!

Az úszás után Hubert annyit mondott az M4 riporterének kérdésére, hogy hihetetlen számára, el sem tudja hinni, hogy olimpiai bajnok. Mint mondta, megtanították arra, hogy a döntőben kell jól úszni és ez most sikerült. Korábban még megilletődve állt ki a versenyeken, de most arra fókuszált, hogy milyen kemény edzéseket végzett, és hogy megmutassa, mit tud. Ez most olimpiai aranyat ért!

Kós Hubert (MTI fotó: Derencsényi István)