Kikapott a szerb bajnoktól, a 3. helyért játszhat a Csaba

2024. augusztus 23. 19:43 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 28–23-ra kikapott a szerb Crvena zvezda csapatától a IV. Szabó Károly Emléktorna elődöntőjében, így szombaton a 3. helyért játszhat a román Slatina ellen a városi sportcsarnokban

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ZRK CRVENA ZVEZDA (SRB) 23–28 (11–14)
IV. Szabó Károly Emléktorna, elődöntő, Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Vastag-Réti Rebeka, Kovács-Sebők Stefánia
Békéscsaba: J. Ferreira – Horváth G. 2, Schlegel 2, Sablic 1, Bencsik-Giricz 1, Ferreira Lopes 6 (1), Szondi 5. Csere: Szabó D. (kapus), Román 1, Kukely 1, Bencsik B., Borbély 3 (2), Takács 1. Vezetőedző: Rácz Sándor.
A Crveza zvezda legjobb dobói: Stamenic 12 (7), Agbaba 4.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3 ill. 10/8.

A csabaiak ezen a héten egyszer már pályára léptek, akkor egy góllal nyertek a német Bundesligában szereplő Sachsen Zwickau ellen, pénteken és szombaton pedig ismét hazai pályán, a már hagyománynak számító Szabó Károly Emléktornán szerepel. Az első elődöntőben a Kisvárda nyolc góllal nyert a román Slatina ellen, míg a házigazda a szerb bajnok Crvena zvezda ellen mérettette meg magát. Rácz Sándor ismét számíthatott jobbszélsőjére, Horváth Grétára, Marija Lanistanin azonban még hiányzott. A sérülése után visszatérésre készülő jobbátlövő így ezúttal nem játszhatott testvére, a korábban szintén lila mezben játszó Jelena Agbaba, valamint a hosszú évekig Viharsarokban játszó Leposava Glusica ellen.

Az első találatot ugyan a szerbek szereztek vezetést, de ezt követően több technikai hibát is elkövettek, ezt pedig a Csaba gyors gólokkal büntette (3–1). A vendégek tartották a lépést, egy-két gól között ingázott a különbség, majd a hazaiak szórták el a labdák, a belgrádiak pedig a remeklő, korábban Kisvárdán játszó Aleksandra Stamenic találataival egyenlíteni tudott bő negyedóra után (9–9). Sőt egy időkérés után már a vendégek vezettek, a játékosaival elégedetlen Rácz Sándor pedig villámgyorsan szintén letette a „T” betűt a zsűriasztalra. Pontatlanok voltak a csabai akciók, a játékosok rendre rossz döntéseket hoztak, így a 27. percben Stamenic hetese után négy volt a differencia (9–12). Egy bő tízperces gólcsendet Sara Sablic zárta le, majd Kukely Klára is betalált, de Stamenic zárta le a félidőt, így a szünetben megérdemelten vezetett a szerb gárda (11–14).

A második félidő kihagyott csabai hetessel és kapufákkal indult, majd a vendégek törték meg a jeget, rögtön egy hármas sorozattal, a házigazda pedig ismét elpuskázta a helyzeteit, így Rácz Sándor a 37. percben időt is kért (11–17). Több mint hat perc után Szondi Zsófia szerezte az első csabai gólt, de a szerb együttes tartotta az öt-hatgólos előnyt a félidő közepén (16–22). A vendégek sem remekeltek, de az Előre NKSE sem találta igazán a játék ritmusát, Rácz mester a védekezést is megnyitotta, de a távolság megmaradt a két gárda között. Szabó Dórára ugyanakkor nem lehetett panasz, a csereként beálló kapus ziccereket és két hetest is hárított. Nagy rohamot indított a hazai együttes, Szondi az 58. percben a visszaállította a félidei különbséget (23–26). A nyitott kérdéseket a meccs legeredményesebb játékosa, Stamenic zárta le, így a Crvena zvezda játszhat a Kisvárdával a döntőben, míg a Csaba a 3. helyért a román Slatinával mérkőzhet meg.

A IV. Szabó Károly Emléktorna a felnőttek számára a helyosztókkal ér véget, az ifjúságiak és a serdülők körmérkőzéses tornája pedig a 2. és a 3. fordulóval folytatódik az evangélikus sportcsarnokban, illetve a Kazinczy Ferenc Általános Iskolában.