Nem volt hiány gólokból a szombati összecsapáson.

Időpont: 2024. július 20. (szombat) 18:30 óra

Helyszín: Örökösföldi Akadémia Sportpálya

Cím: 4551 Nyíregyháza, Szentháromság tér

Nyíregyháza: Fejér Béla (95), Rjaskó Mihály (21), Alaxai Áron (4), Gengeliczki Gergő (13), Farkas Bendegúz (88), Kesztyűs Barna (93), Nagy Dominik (14), Nagy Barnabás (77), Kovácsréti Márk (23), Bouard Ramos Myke (10), Gresó Mátyás (19). Cserék: Bese Balázs (1), Navratil Jaroslav (7), Kovács Milán (12), Temesvári Attila (15), Tamás Olivér (33), Babic Slobodan (45), Pinte Patrik (74), Beke Péter (99), Jokic Ranko (98), Horváth Kevin (94).
Vezetőedző: Tímár Krisztián

Békéscsaba: Póser Dániel (89), Csató Martin (55), Viczián Ádám (6), Hodonicki Márk (16), Mikló Roland (19), Gyenti Kristóf (5), Tóth Máté (30), Szabó Bálint (8), Pintér Norbert (7), Sármány Kristóf (70), Zádori Krisztián (20). Cserék: Uram János (78), Kovács Gergő (3), Komáromi Csongor (2), Kóródi Nándor (27), Hulicsár Máté (14), Pelles Patrik (15), Kővári Róbert (22), Vólent Roland (10), Maronyay Zalán (17).
Vezetőedző: Csató Sándor

Gól Gólszerzők: Rjaskó Mihály (9. perc), Farkas Bendegúz (11. perc), Vólent Roland (67. perc), Kóródi Nándor (86. perc), Beke Péter (89. perc).

Az Előre honlapján olvasható beszámoló szerint jól kezdett a Szpari és Kovácsréti két helyzete után, a 9. percben Rjaskó Mihály fejelt pontosan (1-0). Két percet kellett várni a második találatra, Farkas Bendegúz lőtt jobbról a hosszú sarokba egy szép támadás végén (2-0). A másik oldalon egy közeli lövésnél védett nagyot Fejér és az Előre is üzemi hőfokra melegedett – a játékrész második része egyenrangú felek küzdelmét hozta.

Fordulás után egy szögletből beadott labdát Myke Ramos tette sarokkal kapura, Uram nagyot védett. Kesztyűs lőtt 15 méterről, ismét hárított a kapus. A 60. perctől több helyen is változtatott Csató Sándor, a cserék pedig új lendületet vittek a játékba. Csató Martin mélységi felpasszából Vólent birkózott ki büntetőt, melyet a sértett értékesített (2-1). A folytatásban is bátran játszott a Békéscsaba, melynek hozományaként összejött az egyenlítés is: többször is tisztázhattak volna védők, de Kóródi elé pattant a labda, aki a kapuba bombázott (2-2). A végét várta mindenki, amikor a 89. percben Nagy Dominik esett el a büntetőterületen belül. Némileg könnyű síppal, de ez is tizenegyes lett, Beke Péter pedig belőtte a büntetőt beállítva a végeredményt is (3-2).

Nyíregyháza Spartacus FC – Békéscsaba 1912 Előre 3-2 (2-0). Fotó: Facebook/Nyíregyháza Spartacus FC

Így látták az edzők:

Csató Sándor: – Ezeknek a mérkőzéseknek van értelmük. Egy agresszíven letámadó ellenféllel találtuk magunk szembe, ám sikerült levetkőznünk a kezdeti megilletődöttséget és a folytatásban már úgy teljesítettünk, ahogy azt elterveztük. Örömünkre szolgált, hogy a csereként pályára lépők is tudtak hozzátenni a játékhoz – nekik komoly érdemeik voltak az egyenlítésben. A végén egy balszerencsés büntető miatt maradtunk alul, ennek ellenére az összképpel elégedettek lehettünk, rendkívül hasznos találkozó volt.

Tímár Krisztián: – Jó kis főpróba kerekedett a mérkőzésből. Van még egy hetünk, hogy élesítsük játékunkat, de összességében elégedett vagyok. Néhány dolgon még javítani kell a következő napokban.