Az együttes hétfőn indította a munkát a szokásos, kötelező felmérésekkel és orvosi vizsgálatokkal. Az öthetes programban négy felkészülési mérkőzés szerepel, melyek időpontjában még lehet változás a bajnokság sorsolásának függvényében.
A lilák a tervek szerint először július 8-án, a Hódmezővásárhely ellen lépnek pályára, majd három nappal később a DEAC, július 15-én a Gyulai Termál, végül július 18-án a Budafok lesz a rivális.
Az egyesület arról is beszámolt, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség hatvankét klub – közte a csabaiak – nevezését is elfogadta az NB III-as bajnokság 2026/27-es kiírására.