Kick-box: Eddig öt békési versenyző van a felnőtt válogatottban

12:58 | behir.hu

Szombathelyen, az ELTE Dr. Gál László Egyetemi Sportcsarnokában rendezték meg a Magyar Kick-box Szövetség 2024 évi Tatami és Formagyakorlat Felnőtt és Masters Class Magyar Bajnokságát.

A versenyen 23 csapat 76 versenyzője 128 nevezéssel indult el. A light-contact, kick-light és formagyakorlat szabályrendszerben megrendezett versenyen a tét nem csak a  felnőtt és masters (veterán) magyar bajnoki címek eldöntése volt,  hanem a győztesek jogot formáltak arra,  hogy a novemberi,  Görögország fővárosában, Athénben megrendezendő Európa-bajnokságon a magyar válogatott színeiben induljanak. A  versenyt , amit a szombathelyi Controll SE bonyolított le, a jó szervezettség és a kiváló verseny hangulat jellemezte. Erről meggyőződhetett Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szövetség jelen lévő elnöke is.

A verseny lefolyását segítette Gasparik Róbert nemzetközi bíró, aki a füzesgyarmati Hegyesi KB SE  vezetője. S ebben a mezőnyben indultak a Békés Megyei Harcművész Szövetséghez tartozó klubok versenyzői is.  Versenynap végén már kialakult, ki szerezte meg a jogot az athéni indulásra. A seniorok között a battonyai Mezei Nikolett lehet  válogatott 65 kg súlycsoportban mind light,  mind  kick light szabályrendszerben.

A masters korosztályban Dohányos András (Bcs. JALTE-Dohányos team) 94 kg-os súlycsoportban mind light-contactban mind kick-light–ban válogatott lett, csakúgy, mint női 65 kg-ban  Kovács Mariann, a Kondorosi Kick- box se versenyzője.

Akik nem kerültek be a válogatottba, úgy küzdöttek, hogy megállták a helyüket. Czeglédi Tamás, a békéscsabai Bcs. JALTE-Dohányos team harcosa 3.lett a 69 kg-os súlycsoportban, míg a kondorosi Maginyecz György, több éves kihagyás után, felkészülve színvonalasan küzdött, és 5.lett.

A  senior  formagyakorlatosok között az orosházi Contact Kick-boksz,Thai-boksz Egyesület versenyzői kerültek be a válogatottba. Brezovszky Zoltán három kategóriában már válogatott lett, s most zenés fegyveres formagyakorlatban is bajnok lett, s ebben kijutott az Európa-bajnokságra. Halustyik Cintia a két pusztakezes kategóriában kijutó volt,  most a fegyveres kategóriákban ezüstérmes lett. Ő tehát két versenyszámban indulhat Athénban. Összegezve Békés vármegyéből öt felnőtt versenyző húzhatja fel a címeres mezt – idáig. Remélhetőleg, az októberben Csepelen megrendezendő point-fighting országos bajnokságon még gyarapszik a békésiek létszáma.

Forrás: Gregor László