A kor, egy orvosi jó tanács és a tehetség, számunkra szerencsés találkozása – hangzott el Schriffert Mihály fafaragó, népi iparművész hagyatékának kiállítás megnyitóján, Gyulán.
– Több mint három éve, hogy meghalt keresztapa, és mi nagyon szeretnénk, hogy tovább éljen az emléke, tovább vigyük az ő munkásságát – mondta Schriffert Edit, a művész keresztlánya, a hagyaték egyik gondozója.
Schriffert Mihály egy élet munkásságát sűrítette bele a kényszerű nyugdíjas éveibe. Az 1975-ös leszázalékolása után, orvosai tanácsára választotta magának a fafaragást. A most megnyílt kiállításon közel száz alkotás látható a fatányéroktól a székeken át, a plasztikákig.
– Ha kell, akár napokig tudnék beszélni Mihályról, könyvet is írtam róla és a munkásságáról – mosolygott Széll János népi iparművész. – Nem véletlenül kapta a kiállítás a korszakokon át nevet, ugyanis Schriffert Mihály végigjárta mindazokat a stációkat, amelyeket a magyarországi kézműves társadalom végigjárt. Tehát a korai háziipari szövetkezetes famunkák sorától kezdve egészen a parasztpolgári, polgári fafaragási stílusig szinte minden műfajban alkotott.
A tárlat a gyulai Tájvízházban november 22-éig látogatható.