Kézilabda: Orosházi vereség a kiesési rangadón

2021. április 5. 12:28 | Papp Ádám Sándor

Újabb vereséget szenvedett a férfi kézilabda NB I-ben szereplő Orosházi FKSE-LINAMAR vasárnap este a Dabas otthonában. Ratko Djurkovic együttese nehéz helyzetből várja a bajnokság folytatását, de a viharsarkiak matematikailag még bentmaradhatnak az első osztályban.

A két együttes idén másodjára találkozott egymással, legutóbb február 6-án Orosházán, amikor 19:19-es döntetlennel zárult a mérkőzés. Gyors gólváltással kezdődött a vasárnapi összecsapás, majd a 13. percben már 6:1-re vezetett a házigazda. A viharsarki együttes szerezte a következő négy találatot, a 18. minutumban 6:5-re módosult az állás. A hátralévő tizenkét percben csak két gólt szerzett a vendég együttes, így a felek 13:7-es dabasi előnnyel mentek a nagyszünetre.

Az orosházi együttes a 40. percre háromra is csökkentette hátrányát, Aleksei Peskov és Döme Szabolcs találatai után. A végjátékban állandósult a csapatok közötti 4-5 gólos különbség, ezt már nem tudta ledolgozni Ratko Djurkovic együttese. A Dabasi KC VSE végül 27:22-re megnyerte a találkozót.

Az Orosházi FKSE-LINAMAR legközelebb április 17-én szombaton lép pályára, amikor hazai környezetben fogadja a 4. helyezett Csurgói KK csapatát.

MESTERMÉRLEG

Tomori Győző: – Nagyon fontos két pontot szereztünk. Nem volt szép a játék, de küzdöttünk. Gratulálok a csapatomnak!

Ratko Djurkovic: – Az első félidőben nem tudtunk gólt lőni, a másodikban pedig a védekezésünkkel volt probléma. A hazai csapat az első perctől vezetve, megérdemelten győzött.