Kézilabda: Nem sikerült a bravúr, kikapott a Csaba az MTK-tól

2024. május 10. 20:51 | Vincze Attila

Végig szoros mérkőzésen, 28-25-ös vereséget szenvedett a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE az MTK Budapesttől a női kézilabda NB I-ben pénteken este.

A Békéscsaba az előző fordulóban a bajnoki bronzéremért harcoló Mosonmagyaróvár ellen lépett pályára hazai pályán és ugyan nem kezdett rosszul, de a második félidőben esélye sem volt a pontszerzésre és kiütéses, 42-21-es vereséget szenvedett. A csabai lányok legutóbb november közepén játszottak az MTK együttese ellen, akkor ugyan három gólos csabai előnyről kezdődött az utolsó négy perc, végül mégis 25–25-ös döntetlen született.

Ilyen előzményekkel indult fél óra csúszással a mérkőzés, melyen a hazaiak szerezték meg a vezetést és néhány perc elteltével már 4:1-re el is húzott ellenfelétől a fővárosi gárda. Ezután lényegében egy macska-egér harc vette kezdetét: amint felzárkózott a Békéscsaba 1-2 gólra, rögtön meglépett az MTK és újra 3-4 gólra nőtt a különbség. Gyakorlatilag így telt az első félidő, egy gólnál nem tudott közelebb férkőzni a Csaba, végül 15:13-as MTK vezetéssel mentek a szünetre a csapatok.

A második félidőt már sokkal jobban kezdték a viharsarkiak: előbb kiegyenlítettek (15-15), majd a 35. perctől kezdve át is vették a vezetést a hazai együttestől, és egy darabig nem is engedték ki a kezükből, most az MTK futott az eredmény után. De nem tartott sokáig a csabaiak lendülete, a 45. percben már újra a fővárosiak vezettek és az utolsó negyedórában már nem is engedték át a kezdeményezést a liláknak, vagyis állandósult a 2-3 gólos különbség a végéig a két csapat között. A végeredmény 28-25 lett a hazaiak javára, így nem jött össze az áhított bravúr a Békéscsabának.

Külön dicséret illeti viszont Bencsik-Giricz Laurát, aki 100 százalékos lövőteljesítményt nyújtva (5 lövésból 5 gólt értékesített) lett a csapat egyik legeredményesebbje, Borbély Mártával és a török irányító-átlövő Fatos Kücükyildiz Özdemirrel egyetemben, akik több lövésből, de szintén 5-5 gólt szereztek.

Rácz Sándor együttese legközelebb szerdán 18 órától a Praktiker-Vác csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.