Kézilabda: Nem javult a csabai védekezés, 41 gólt szerzett a Dunaújváros

2021. február 20. 20:28 | Kovács Dávid

Továbbra is pont nélkül áll a Békéscsabai Előre NKSE a női kézilabda NB I-ben, miután 41-28-as vereséget szenvedett a Dunaújvárosi KKA otthonában a női kézilabda bajnokság szombati játéknapján.

DUNAÚJVÁROSI KKA-EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 41-28 (23-14)
Dunaújváros, játékvezetők: Fekete, Tóth.
DUNAÚJVÁROS: Babovic 1, Hlogyik, Wéninger (kapusok), Barján 3, Bulath 7 (4), Dabevska 4, Ferenczy 6, Fodor 2, Horváth 3 (2), Kazai 7, Krupják-Molnár, Mihály 3, Nick, Román 1 (1), Schatzl 2, Szalai 2. Vezetőedző: Vágó Attila.
BÉKÉSCSABA: Csizmadia, Mistina, Szabó (kapusok), Agbaba 3, Andróczki 3, Bucsi 2 (1), Giricz 2, Iván 6, Kukely, Mitrovic 1, Petika 1, Radojevic 3 (1), Szabó 4, Török 3. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2.

A csabai együttes hétközben Magyar Kupa-mérkőzésen lépett pályára és ugyan Szabó Dóra tizenöt védést mutatott be Érden, a házigazda mégis 34-28-as sikerrel jutott a következő fordulóba. A bajnoki összecsapás kérdése az volt, hogy a csabaiak támadójátéka marad-e ezen a szinten és védekezésben javul-e annyit az együttes, hogy ez pontszerzésben is megmutatkozzon.

A csabai szurkolók számára szomorú válasz érkezett, mert ugyan a lőtt gólok száma nem csökkent, a DKKA 41 alkalommal talált a kapuba, így pedig nem forgott veszélyben a győzelme. Az Előre NKSE gárdájából a házi góllövőlista vezetője, Kukely Anna hiányzott, a kupameccsen biztató teljesítményt nyújtó Tamara Radojevic viszont ott volt a csapatban.

Az újvárosiak gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, Ferenczy Fruzsina találatával már négy gól volt a különbség a 7. percben (7-3). Ennél kisebb már egyszer sem volt a differencia a csapatok között, a hazaiak határozott és pontos támadójátékára nem volt válasza a csabai védelemnek. Az utóbbi időben nem túl meggyőző Fejér megyeiek előnye Kazai Anita irányításával a 19. percben már fölényes volt (16-8). A csabai együttes ugyan tizennégy gólig eljutott harminc perc alatt, de a védekezés nem működött, így magabiztos, kilencgólos előnyt szerzett a hazai gárda (23-14).

A szünetet követően Bulath Anita először alakította ki a tízgólos különbséget, majd egy 3-0-s csabai sorozatot követően a hazaiak egy időkéréssel törték meg a felzárkózási kísérletet (24-17). A Dunaújváros gyorsan reagált és a hajrához közelítve sem fenyegette veszély a hazai győzelem, az utolsó tíz percre fordulva is fölényes volt a hazai vezetés (34-23). A hazai gárda célja az utolsó tíz percben az lehetett, hogy elérje a negyven lőtt gólt a bajnoki szezonban először! Ez is sikerült, a Fejér megyeiek 41-28-ra nyertek, negyedik sikerüket aratták az NB I-ben és négy pontra növelték előnyüket a kieső helyen álló Boglári Akadémiával szemben.

A Békéscsaba tizenkét mérkőzés után is pont nélkül áll és ha egy hét múlva, a bogláriak ellen sem szerzi meg első pontjait a bajnokságban, akkor a bennmaradás lehetőségének kiharcolása szinte lehetetlen távolságba kerül!