Kézilabda: Tizenkét gólos győzelemmel rajtolt a Csaba - galériával

2021. szeptember 11. 19:31 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE 34-22-re győzött az FTC U19-es együttese ellen a női kézilabda NB I/B nyitó fordulójában, szombat este.

Békéscsabai Előre NKSE-FTC U19 34-22 (21-14)
Békéscsaba, Békéscsabai Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Réti.
BÉKÉSCSABA: Csizmadia – Andróczki 4, Török, Kukely A. 5, Mayer 3, Gyimesi 1, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz 4, Bucsi 4, Iván 6, Szögi 1, Zsemberi, Karacs 4, Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint.
FTC U19: Mészáros – Gém 1, Marik 3, Kármán 1, Majoros, Baróti 6, Buzsáki 4. Csere: Imre 1 (kapus), Tóth E., Horváth F. 4, Aranyi, Tóth A. 1, Bánfai, Farkas 1. Vezetőedző: Simics Judit.

A csabai együttesből több hiányzó is akadt, Kiss-Walfisch Mercédeszről augusztus közepn derült ki, hogy kisbabát vár, így rá nem számíthat a szakmai stáb ebben a szezonban, Kobela Tamara az Orosháza elleni felkészülési mérkőzésen szenvedett térdsérülést, pénteki műtétje után hosszú kihagyás vár az átlövőre, Borbély Márta pedig szintén a felkészülés hajrájában sérült meg, az irányító azonban várhatóan rövidebb kihagyás után újra pályára léphet. Az egyesület vezetése dolgozik a kieső játékosok pótlásán, ennek első lépéseként visszatért a korábban hosszú éveken keresztül lilában játszó Szögi Tímea, aki már az első mérkőzésen ott lehetett a pályán.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, villámgyorsan kétgólos vezetésre tettek szert. A teljesen átalakuló, főként 17-18 éves fiatalokkal felálló ferencvárosiak Baróti Bettina révén szerezték az első góljukat (2-1). A Csaba lendületesen nyitott, Kukely Anna révén már négygólos fórra tett szert (6-2). A házigazda a folytatásban is tartotta a különbséget, amely nem nőtt tovább, mert védekezésben azért jött egy-egy hiba, amit a vendégek ki is használtak (12-10). A félidő utolsó tíz perce azonban a debütáló Papp Bálint együttesének sikerült jobban, a megszerzett labdák után gyors lerohanások következtek, ezekben a percekben különösen Giricz Laura volt elemében, így folyamatosan nőtt a differencia, a félidő végén szerzett két góllal csak kozmetikázott az FTC (21-14).

A fővárosiak a második játékrész elején ismét tartották lépést ellenfelükkel, de a házigazda Iván Emese góljainak is köszönhetően egy 6-1-es sorozatot produkált, a 43. percben először alakult ki a tízgólos különbség a csapatok között (28-18). Ezt követően ugyan még próbált zárkózni a rutintalanabb vendég gárda, de a hajrában Karacs Jázmin találatai révén újra tíz fölé hizlalta az előnyét a Csaba (32-22). A végeredményt a visszatérő Szögi Tímea állította be egy távoli, üreskapus góllal, a lilák pedig magabiztosan, 34-22-es diadallal kezdték az NB I/B-s szezont!

A Békéscsaba-FTC U19 mérkőzést hétfőn 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n! Papp Bálint együttese a következő fordulóban a Kispest otthonába látogat.

MESTERMÉRLEG

Papp Bálint: Először is gratuláció jár mindkét csapatnak! A vendégeknek azért, hogy nem úgy jöttek ide, hogy feladják a mérkőzést, hanem meg akarták mutatni azt, amit tudnak és nem is volt ez olyan sima mérkőzés, mint amit az eredmény mutat. Nekünk is egy átalakuló csapatunk van, az elmúlt pár napban nagyon sok problémával kellett szembenéznünk, így volt olyan felállás, ami most volt először a pályán. Úgy gondolom, hogy teljesítettük a célt, győzelemmel kezdtük a szezont, a védekezésünk és a kapusteljesítményünk rendben volt, sikerült gyors gólokat is szereznünk. Támadásban voltunk türelmetlenek, ezen még van mit javítani a jövőben.

Simics Judit: Nagy változások voltak a keretben, sokan távoztak és több új játékos érkezett az NB I/B-s csapatba. Azért vállaljuk a másodosztályú szereplést, hogy a lányok fejlődjenek és minden mérkőzésnek meg is van a maga tanulsága. Sokaknak ez volt az első felnőtt másodosztályú meccse, és itt szembesülhetnek azzal, hogy ami az ifjúsági bajnokságban elég gyorsaságban, erőben, taktikailag, az itt nem biztos, hogy elég. A tapasztalatom az, hogy a lányok idővel felveszik ezt a ritmust, ez azonban a mai napon még sok volt. Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez!