Kézilabda: Az orosháziak vették el az Eszterházy veretlenségét

2022. november 27. 07:23 | Kovács Dávid

Az OXXO Energy Orosházi NKC 25-18-ra legyőzte az Eszterházy SC gárdáját szombat este a női kézilabda NB I/B 10. fordulójában. A listavezető hevesiek első vereségüket szenvedték el a bajnoki szezonban.

A nyáron jelentősen átalakuló Orosháza négy győzelemmel, három döntetlennel és három vereséggel kezdte a bajnokságot, így a 7. helyről várta az 1. helyezett elleni szombati csatát.

Kiegyenlített csatával kezdődött az összecsapás, felváltva estek a gólok, először a házigazda lépett meg két találattal, a 16. percben Kenyeres Barbara talált a kapuba (7-5). A vendégek gyorsan eszméltek, Pankotai Luca kétszer volt eredményes és rögtön döntetlen volt az állás, Morva Zoltán pedig időt is kért a 20. percben (8-8). Az utolsó tíz perc leginkább a hibákról szólt, alig született gól, végül ezt az időszakot 2-1-re nyerte az ONKC, így minimális előnnyel mehetett a szünetre (10-9).

A fordulást követően két hazai góllal indult a második félidő, de erre három egri válasz jött, sőt, a 39. percben Alaxai Zoé találatával 10- után másodszor vezetett az Eszterházy (12-13). A vendégek azonban ismét megálltak támadásban, az Orosháza Bálint Anna védéseivel nyolcperces gólcsendre intette ellenfelét, eközben pedig egy 7-0-s sorozatot rakott össze, amivel gyakorlatilag el is döntötte a két pont sorsát (20-14). A vendégek ezt követően már csak azért küzdöttek, hogy elkerüljék a még nagyobb kiütést, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

Az Orosháza a hatgólos Zavaczki Boglárka vezetésével 25-18-ra nyert és fellépett a 6. helyre a tabellán. Az Eszterházy veresége ellenére maradt a tabella élén, azonban egy pontra csökkent az előnye a második Komárommal szemben.