Kézilabda: Rangadón szerezte meg nyolcadik sikerét a Békéscsaba - galériával

2021. november 6. 19:48 | Kovács Dávid

Megőrizte 100 százalékos mérlegét a Békéscsabai Előre NKSE a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjában, miután hazai pályán 29-25-re legyőzte az Eszterházy SC gárdáját szombat este.

Békéscsabai Előre NKSE-Eszterházy SC 29-25 (12-12)
NB I/B-s női kézilabda mérkőzés, Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Rózsahegyi B., Südi P.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki, Török, Kukely A. 7 (1), Giricz 2, Gyimesi 4, Karacs 1. Csere: Szabó D. (kapus), Mayer 9, Kukely K. 4, Iván 1, Szögi 1. Vezetőedző: Papp Bálint.
Eszterházy: Nagy É. – Bernát 1, Szeberényi 2, Bató 5, Alaxai 5, Szecsődi 4, Lengyel 4. Csere: Leiner (kapus), Pankotai 3, Tóth A., Kiser 1, Zákonyi. Vezetőedző: Kuti Bettina.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

A listavezető csabaiak nyolcadik sikerükre készültek a Keleti csoport rangadóján, hiszen a mindössze egy vereséget szenvedő, 2. helyen álló egri Eszterházy SC volt az ellenfél a városi sportcsarnokban. A mérkőzés előtt a Békéscsaba Sportjáért kitüntetésben részesülő masszőrt, Knyihár Jánost köszöntötte Herczeg Tamás országgyűlési képviselő és Paláncz György klubelnök.

(Fotó: Such Tamás)

A vendégek kezdtek idegesebben, több mint öt perc kellett az első egri gólhoz (2-1). A Heves megyeiek nyitott védekezéssel próbálták meg zavarba hozni a hazai lövőket, ez pedig többször is sikerült az első félidőben. Az egriek a 9. percben vették át a vezetést először Lengyel Eszter góljával (4-5). A csabaiakat főként Kukely Anna góljai segítették, de a vendégek fegyelmezett játékkal rukkoltak elő, így Papp Bálint a 21. percben időt kért (8-9). Ez jót is tett a házigazdának, egy 4-0-s rohammal összejött a fordítás (12-9). Ekkor azonban újabb hibák következtek, a hevesiek egy tízperces gólcsend végére tettek pontot, majd a játékrész végén Pankotai Luca egalizált (12-12).

Az Eszterházy SC a második félidőt is jól nyitotta, Bató Lili találatával először a 39. percben állt jobban két góllal (15-17). A Békéscsaba sem rettent meg a feladattól, Kukely Anna és Mayer Szabina vezetésével újra magához ragadta a kezdeményezést (20-18). A vendégek időkéréssel törték volna meg a hazai lendületet, ez azonban nem sikerült, egy újabb 4-0-s sorozat után alakult ki a legnagyobb különbség az összecsapáson (24-19). A két bajnoki pont sorsa még ekkor sem dőlt el, a szívós egriek az addig gyengén játszó házi gólkirály, Szecsődi Laura triplájával zárkóztak (24-22). A hajrára mégis a hazaiakban maradt több tartalék: Gyimesi Kitti és Iván Emese is hozzátette a magáét támadásban, így az utolsó percekben már nem fogott veszélyben a hazai siker.

A Békéscsaba 29-25-ös győzelmével továbbra is 100 százalékos az NB I/B Keleti csoportjában és négy ponttal vezet a legyőzött egri csapat előtt. Papp Bálint együttese szerdán Magyar Kupa-mérkőzésen, az NB I-es Érd csapatát fogadja, egy hét múlva pedig keleti rangadón a Szeged otthonában folytatja a bajnokságot.

A Békéscsaba-Eszterházy SC mérkőzést hétfőn 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!