Kézilabda: A hajrában fogyott el a csabaiak ereje Mosonmagyaróváron

2020. szeptember 27. 20:24 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE 30-26-os vereséget szenvedett a Motherson Mosonmagyaróvári KC otthonában a női kézilabda NB I 7. fordulójában.

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC-EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 30-26 (15-15)
Mosonmagyaróvár, játékvezetők: Felhő, Öcsi.
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg, Szemerey (kapusok), Domokos 2, Gyimesi, Hajtai 4, Holesová, Horváth 3, Hudák, Katona 7, Kellermann, Kovács 3, Lancz 1, Sirián 1, Stranigg, Szarková 3, Tóth 6 (1). Edző: Gyurka János.
BÉKÉSCSABA: Csizmadia, Mistina, Szabó (kapusok), Agbaba 4, Andróczki 3, Bakonyi, Bucsi, Csepregi, Fodor-Bottó, Giricz, Iván 4, Kukely 2, Kukely 1, Petika 1, Szabó 4, Török 7. Edző: Vida Gergő.
Kiállítások: 6, ill. 6.

Az óváriak kezdték jobban a csatát, a 11. percben két góllal álltak jobban (7-5) - írja a hazai szövetség hivatalos oldalának eredménykövetője. A folytatásban feljavult a Békéscsaba, a 25. percben Szabó Panna találatával kettővel állt jobban (11-13). A csapatok a szünetre végül mégis döntetlennel vonultak (15-15).

A fordulás után a csabaiak irányítottak újra, a végül hét góllal záró Török Fanni vezetésével három perc alatt hárommal lógtak meg (17-20). A több sérüléssel küzdő Előre NKSE még a 47. percben is vezetett a vasárnap esti összecsapáson (22-23). Ezt követően azonban a hazaiak kapusa, Szemerey Zsófi is több védéssel jelentkezett és egy 6-0-s sorozattal fordított az Óvár (28-23). Az utolsó percekben már csak a számszerű végeredmény volt a kérdéses, végül a házigazda 30-26-ra győzött a Békéscsaba ellen.

Vida Gergő együttese továbbra is pont nélkül áll a bajnokságban, a kéthetes szünet után pedig a Kisvárdát fogadja majd hazai pályán. A Mosonmagyaróvár ezzel szemben kiválóan szerepel és mindössze egy vereséggel az élmezőnyben foglal helyet.