Kézilabda: A DVSC csak a hajrában kerekedett felül a Csabán

2021. augusztus 6. 19:35 | behir.hu

Kilenc góllal, 37-28-ra kikapott a Békéscsaba a Debrecen otthonában, felkészülési mérkőzésen.

Debreceni VSC-Schaeffler–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 37–28 (19–17)

Kézilabda Női felkészülési-mérkőzés, Debrecen, DESOK csarnok, 100 néző. Vezette: Sándor, Szikszai.

Békéscsaba: Csizmadia – Iván 3, Török F. 8 (6), Borbély 7, Giricz 2, Gyimesi 4, Karacs. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), Kobela 2, Mayer 1, Bencsik, Gyenes, Kukely K., Baráth, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A DVSC legjobb dobói: Szabó N. 9 (3), Tóvízi 6, Vámos M. 5 (1), Hornyák D. 4.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6.

A hazaiaknál sérülés miatt nem szerepelhetett a békéscsabai nevelésű, balkezes átlövő Kovács Anna, valamint az olimpiát megjárt Bordás Réka, és Vámos Petra. A debreceniek eddig két felkészülési mérkőzést játszottak, a román bajnoki második helyezett, EHF Európa Liga bronzérmes Minaur Baia Mare együttesét verték meg 31–27-re, majd a mátraházi edzőtábor záróakkordjaként az MTK-FTC vegyescsapat ellen nyertek 30–29-re. A lila-fehéreknél a sérült Andróczki Flórára és Kiss-Walfisch Mercédeszre nem számíthatott Papp Bálint vezetőedző, és nem volt ott a találkozón Kukely Anna sem.

Gyors gólokkal kezdődött a találkozó, a 11. percben 9–7 volt az állás. A csabaiak a 16. percben egy gólra feljöttek (12–11), majd a 23. percben egyenlíteni tudtak (15–15). A félidő hajrájában az NB I-es hazaiak kétgólos előnyre tettek szert - írja a csabai klub beszámolója.

Szünet után felváltva estek a gólok, a 40. percben 24–21 volt az állás. A 45. percben egy góllal vezetett a DVSC (27–26), de még az 50. percben is csak hárommal (29–26). Az utolsó tíz percben a csabaiaknál a fiatalok is lehetőséget kaptak, amit a rutinosabb hazaiak kihasználtak, és végül kilenc góllal nyertek.

Papp Bálint: A csapat ötven percig partiban volt a nemzetközi kupaszereplő DVSC-vel, jól helytállt. A gyors játék közben jobban kijönnek a hibák, ezeket kell kijavítanunk a jövőben.