Lehet, hogy a pandémiának is köszönhető, de több felsőoktatási intézmény jelezte: az egészségügy területén is bővítenek. A Pécsi Tudományegyetem lapunknak küldött válaszaiban kiemelte: egészségügyi mérnöki mesterképzést és gyógypedagógiai alapképzést is indítanak, emellett intermédia-művészi osztatlan képzés, vagy a szakirányúak közül homlokzattervező szakmérnöki és business coach képzés is indul. 

Várakozással tekintenek a 2022-ben megkezdődő angol nyelvű biotechnológiai alapképzésre és a radiográfiai mesterképzésre is. Egyébként a PTE-n 2018–2021 között összesen 153 új képzést regisztráltak.

A Széchenyi István Egyetem is indít újszerű szakokat egészségtudományi területen. Például nóvum lesz szeptembertől Győrben az egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szak védőnői szakiránya, az agrárterületen az állattenyésztő mérnöki alapképzési szak, a művészeti képzésen belül pedig a dizájnnal foglalkozó alap- és mesterképzési szakok jelentenek újdonságot. 

Kiemelték, az egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szak órái a harmadik legnépesebbek lesznek az egészség- és sporttudományi kar képzései közül, a dizájnképzések népszerűségét pedig jól mutatja, hogy 2021-ben 45 hallgató kezdheti meg tanulmányait ezen a területen, míg a művészeti kar más szakjaira összesen százan nyertek felvételt.

A Budapesti Corvinus Egyetem vezetősége kiemelte, a legnagyobb változás a gazdálkodási és menedzsment integrált üzleti alapszakon történt, amely most ősztől indul el, megújult formában. 

Ez a szak modern üzleti alapszakká alakult át, ide integrálódtak a korábbi kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, emberi erőforrások és vidékfejlesztési agrármérnök alapszakok. A megújult szak nagy előnye, hogy a felvételizők ráérnek a képzés utolsó évében meghozni a döntést arról, hogy mire specializálódjanak. 

A Miskolci Egyetem 2021-ben a művészeti képzések felé is nyit, összesen 19 új képzési formát hirdetett meg, ezek között robbanásvédelmi szakembereket képző és jogpszichológiai szakjogászkurzus is indul. Kiemelték, 2020-ban 21, 2019-ben 31 új lehetőség közül választhattak a hallgatók. 

Az új kurzusokra felvettek száma változó, de például a két éve indult gyógypedagógiai képzés iránt hatalmas volt az érdeklődés. Az idén ősztől többek között a Bartók Béla zeneművészeti kart akkreditálták újként, Kazincbarcikán pedig kihelyezett képzés keretében vegyészmérnöki szak indul – fogalmazott a felsőoktatási intézmény.

Forrás: Világgazdaság