Két góllal vezetett, mégsem tudott győzni a Békéscsaba a Budafok ellen

2023. március 12. 17:40 | Hidvégi Dávid

Hiába vezetett Czékus Ádám két góljával a Békéscsaba, a Budafok 2-2-re egyenlített, így pontot mentett a Kórház utcai stadionban a labdarúgó NB II. 27. fordulójában. A viharsarkiaknak a bennmaradás szempontjából nézve minden pontra szükségük lenne, viszont a vasárnapi döntetlennel maradtak bajnokság osztályozót érő 18. helyén.

LABDARÚGÓ NB II 27. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAFOKI MTE 2–2 (2–0)
Békéscsaba, 670
néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Fazekas, Szabó Cs. (Bora, 14.), Mikló – Zvara, Futó (Farkas M, 58.) – Hamed (Váradi, 75.), Lukács R. (Máris, 58.), Czékus (Marik S., 75.)  Vezetőedző: Brlázs Gábor
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Jagodics M., Margitics (Györgyi, 58.) – Kalmár O., Adorján, Németh M. (Kovács D., 46.), Soltész, Nándori (Horváth O., 58.) – Sós (Bakti, 46.) Beke P. (Csonka, 81.). Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Czékus (26.), Czékus (35.), Soltész (68.), Beke P. (79.)

Kiállítva: Jagodics M. (80.)

A mérkőzés első helyzetét a fehér-piros mezben pályára lépő Budafok alakította ki a 7. percben, amikor Németh Márió szöglete után a csapatkapitány Jagodics Márk fejelt közelről, a próbálkozást a korábbi budafoki kapus Póser Dániel bravúrral védte. Fél perccel később Beke Péter ismételhetett, de ebből sem lett gól. A hazaiak egy ziccerrel válaszoltak: egy kontratámadásban Czékus passzolt Yasin Hamedhez, a 15 méteres lövését Gundel-Takács Bence szép mozdulattal hárította. A 14. percben a betegségből felépülő Bora György állt be a megsérülő Szabó Csaba helyére. A 23. percben Puskás Gábor és Hamed összjátéka után Czékushoz került a labda, de próbálkozása elakadt a kapusban.

A Budafok a 28. percben már nem kerülte el a bekapott gólt, Hamed baloldalról laposan adta be a labdát, amit Czékus Ádám a kapuba lőtt, 1–0. A 34. percben Németh szabadrúgását Póser könnyedén védte. A csabai támadó a 35. percben megduplázta góljai számát és csapata előnyét, miután közeli lövését Gundel-Takács bevédte a saját kapujába, a játékszer a hálóőr lábai között gurult át a gólvonalon, 2–0. A 39. percben Beke tört be a tizenhatoson belülre, a bal felsőbe tartó lövése Borán akadt el. A 42. percben Hamed megszerzehette volna együttese harmadik gólját, két védőt megelőzve egymaga vitte kapura a labdát, lövése centikkel ment mellé.

A második félidőben a Budafok akarata érvényesült

Mátyus János vezetőedző a szünetben két változtatást eszközölt: Németh Márió és Sós Máté helyére Kovács Dávid és Bakti Balázs állt be. A második félidőt is a hazai együttes kezdte jobban: a 47. percben Fazekas Lóránt lőtt kapura, de a kapus résen volt. Félperccel később Adorján Krisztián fejelhetett közelről kapura, de a csabai hálóőr ezt is védte. Ismét félperc telt el, amikor Czékus került helyzetbe, a próbálkozást Gundel-Takács megállította. Az 53. percben az első csabai szöglet után Lukács Raymond három méterről nem talált kaput, közeli lövése fölé szállt. Az 58. percben mindkét oldalon csere volt: a budafokiaknál Margitcs Andort Györgyi Arthur, Nándori Botondot Horváth Olivér, míg a csabaiaknál Lukácsot Máris Dominik, Futó Zsombort Farkas Márk váltotta. A 62. percben sorra adódtak a helyzetek a vendég kapu előtt, de a viharsarkiaknak nem sikerült hálóba jutattni a labdát. A 65. percben Soltész közeli fejesét Póser fogta.

(Fotó: Such Tamás)

A 68. percben a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát: a csereként beálló Horváth Olivér bal oldali beadása után Soltész István az ötös jobb sarkáról fejelt a kapu közepébe, 2–1. Nem sokkal később Brlázs Gábor újabb cserére szánta el magát: Hamed és Czékus helyén Váradi Ádám és Marik Soma folytatta, a kétgólos csatár sérülés miatt nem tudta folytatni. A 75. percben bekövetkezett az, amitől a csabai szurkolók legjobban tartottak: ezúttal a csere Kovács Dávid beadása után volt eredményes egy budafoki, Beke Péter az ötös széléről lőtt és egyenlített, 2–2. A vendégek lélektani előnyhöz jutottak, de miután talpalás miatt Jagodicsot kiállította a játékvezető emberhátrányban már nem sikerült fordítaniuk. A 2–2-es végeredménnyel az Előre maradt a 18. pozícióban, immáron 27 ponttal, míg a Budafok 35 egységével fellépett a 9. pozícióba.

A Békéscsaba jövő vasárnap a 13. Mosonmagyaróvár otthonába látogat, míg a 6. Szegedet fogadja hazai pályán.

MESTERMÉRLEG

Brlázs Gábor: – 2–0-ás vezetés után meg kell nyerni egy ilyen mérkőzést, amit le is zárhattunk volna, mert több óriási ziccerünk is volt. Kényszerű cserék miatt sajnos meg kellett bontani a csapatot és akik most beszálltak, nem nyújtottak megfelelő teljesítményt és ez két pontunkba került.

Mátyus János: – Tudtuk, hogy a hazaiaknak ez egy élet-halál mérkőzés és megérdemelten szereztek kétgólos előnyt. A szünetben próbáltunk a játékosok fejében rendet tenni, két cserét is végrehajtottunk és a szünet után felül is kerekedtünk a Békéscsabán. Nagyon boldogok vagyunk az egy ponttal, bár ha nincs a kiállítás, lehet, még három is lett volna. Célunk, hogy a Budafok a Magyar Kupában döntőt játszon, ami ennek az együttesnek még sohasem adatott meg. Ehhez a nagymúltú Vasast kell legyőznünk.