Kertész Sándor képregénykutató már több kötet is írt a hazai alkotók munkásságáról. Ez alkalommal közel negyven éves kutatómunkájának eredményét, a Buborékban beszélők című könyvét mutatta be a békéscsabai fiataloknak.
– A képregény egy sajátos, önálló elbeszélési forma. Mindig vitatott téma, hogy az irodalomhoz, képzőművészethez vagy filmekhez kapcsolódik leginkább. Azonban semmelyikhez sem tartozik igazán, hiszen a maga sajátos kifejezési eszközeivel mesél történetet – fogalmazott.
Juhász Zoltán könyvtárigazgató elmondta, a hazai képregénytörténetet bemutató előadással kifejezetten a középiskolás fiatalokat szerették volna megszólítani.
– A magyar képregények közel kétszáz éves történetéről hallgathatnak meg egy előadást a fiatalok. A tanulók az itt elhangzottakat irodalom, vizuális kultúra vagy történelem tanórán is hasznosítani tudják majd – osztotta meg.
Az előadás után a diákok egy, a témához kapcsolódó kiállítást is megtekintettek, amely a kezdetektől mutatja be a hazai alkotásokat. A tárlat november 4-ig tekinthető meg.