Karácsonyi művekkel melengetett szíveket a piacon az Alföld Quartet

2024. december 21. 14:26 | Bere Mátyás

A barokktól a romantikáig karácsonyi dalok sokaságát szólaltatta meg az Alföld Quartet szombaton a Csabai Piac karácsonyi vásárán. A hangulatos és ünnepi dallamok sok arra járót csalogattak közelebb a szép számú érdeklődő mellé.

– Olyan zenedarabokat is előadunk, amelyek konkrétan karácsony éjszakára íródtak, például ilyen Corelli Karácsonyi Concerto grosso-ja. Emellett a műsor végére olyan karácsonyra és szentestére szánt énekeket hoztunk, amelyek templomokban csendülnek fel évről évre, évszázadról évszázadra – fogalmazott Ördög Ágnes, az Alföld Quartet első hegedűse.

A hegedűművész elmondta, hogy a karácsonyi zene valamelyest más lelki állapotot ér el az embereknél. Az elhangzott dallamok a nyugodt, ünnepi érzetet sugározták.

– Ebben a rohanó világban mindenkinek nagy szüksége van az ilyen zenékre, azoknak is akik adják, és azoknak is akik kapják. Ezek nagyon ringató és egyenletesen nyugalmas darabok, vannak visszatérő motívumai a karácsonyi dallamoknak, de maga a közeg amiben megszólal, akár itt a piacon a mézeskalácsos környékén, az már maga ünnepivé teszi őket – folytatta az előadó.

Míg a piac komolyzene ünnepi hangjával telt meg, addig emberek sokasága vásárolt a helyi termelőknél, kézműveseknél.

Galéria

 

További programok »

FEL