Jól szerepeltek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club atlétái Mariborban

2023. július 31. 18:04 | Csiffáry Zsuzsanna

Kimagaslóan teljesítettek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club atlétái a szlovéniai Mariborban megrendezett XVII. Nyári Európai Ifjúsági Fesztiválon. Urbanikné Rosza Mária három versenyzőjével képviselte a klubot.

Hétfőn délután több atlétát ismertek el a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club futófolyosóján. Az apropót a Mariborban megrendezett XVII. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, azaz az EYOF-on elért eredmények szolgáltatták. Az eseményen Urbanikné Rosza Mária edző is köszöntötte a kiválóságokat.

– A legfontosabb, hogy maguk a versenyzők is tovább szeretnék vinni az életükben ezt a sportot, hiszen olyan indíttatást és motivációt kaptak ezzel a lehetőséggel, ami még nagyobb erőt ad nekik a folytatáshoz. Leírhatatlan boldogság, amikor a saját tanítványai szép eredményeket érnek el – fogalmazott Urbanikné Rosza Mária.

A Nyári Európai Ifjúsági Fesztivál második napján Bor Benjamin 8. helyezést ért el 5000 m-es gyaloglásban, 23:12,79-es időeredménnyel egyéni csúcsot ért el. Kis Petra Sára 800 m-en kimagaslóan futott: az utolsó 70 m-ig ment a bollyal, szépen hajrázott, végül idei szabadtéri egyéni csúcsot futott, 2.11,43 időeredménnyel a 11. helyen végzett. A verseny ötödik napján svédváltóban futotta a 400 métert, amely a 13. helyen végzett 2:11.55.

– Pont a verseny előtt volt egy egyhónapos sérülésem, így az edzőmmel megbeszéltük, hogy felszabadultan, tét nélkül vegyek részt a versenyen. Ez óriási terhet vett le a vállamról és nagy magabiztosságot adott ez a segítő mentalitás – idézte fel Kis Petra Sára.

Kovács Alexandra 5000 méter gyaloglásban állt rajthoz, aki múlt évben bronzérmet szerzett az EYOF-on. Idén a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club gyaloglója a dobogó legfelső fokára állhatott fel és immár ifjúsági olimpiai aranyérmesnek mondhatja magát. A fiatal versenyző kiemelte, hogy egy álma vált valóra ezzel az eredménnyel. Mint mondta, ritka lehetőség megélni azt a közhelyet, hogy "minden lehetséges", ha az ember kitartó és alázatos.

A rendezvényen Zahorán Petrát is köszöntötték, aki a kiérkezés másnapján állt rajthoz a finnországi U23-as Európa-bajnokságon. Számára ebben az évben a kijutás volt a cél, hiszen közel egyéves sérülés után tért vissza a versenypályára. Ráadásul az edzői célkitűzést megfejelte, hiszen az idei legjobbjával érte el a 15. helyet.

Czeglédi Katalin, az egyesület marketing menedzsere hangsúlyozta, hogy óriási élmény és húzóerő az ifjú versenyzők eredménye a többiek számára.