A pop-up könyv egy olyan kiadvány, amelyből megadott formák emelkednek ki kinyitáskor, ezzel az iskolában tanuló grafikus diákok többször is találkoznak a tanulmányaik alatt.
Cséffai Györgyi az iskola rajztanára, a mostani pop-up könyv projekt mentora elmondta, hogy Dávid Márk és Ulveczki Tímea az ötletgazdái annak a munkafolyamatnak, amely során az izlandi diákok az Árpád sor épületeit dolgozzák fel egy-egy fiktív történettel kiegészítve a kiadványt.
– A reykjavíki diákok nagyon nyitottak. Meglepni tinikkel dolgozó embert szerintem nem lehet, és ők valójában nem igazán különböznek a mi diákjainktól, nagyon gyorsan beilleszkedtek, és nagyon jól tudnak csapatban dolgozni. Együtt járnak ebédelni a mieinkkel és a várost is bejárták – fogalmazott a pedagógus.
Lovisa Lilja Borgþórsdóttir reykjavíki diáklány és Hallur Proppé reykjavíki diáksrác elmesélték, hogy milyen élmény Magyarországon lenni.
Hallur elmondta, hogy nagyon segítőkészek a diákok, és sokat tanítanak neki, amit nagyon értékel. A tanuló kiemelte, hogy a magyarországi árak voltak számára a legmeglepőbbek, hiszen hatalmas különbség van a magyar és az izlandi árak között, az itteni árak sokkal alacsonyabbak. "Nekem nem igazán volt kultúrsokkom itt, inkább csak annyit mondanék, hogy ez egy nagyon menő város, és az időjárás reeeally nice!" – mondja.
Lovisa elmesélte, hogy mikor elindultak Magyarországra, akkor egy sokkal kevésbé biztonságos országra volt felkészülve, de nagyon pozitívan csalódott.
– A magyar diákokkal közösen egy művészi könyvet készítünk, ami egy nagyszerű élmény, főleg azért, mert sok remek arcot ismerhetek meg, miközben papírral és festékkel dolgozom – mondta a diáklány, akit kulturális sokként ért, hogy itt sokkal többen dohányoznak, mint szülőhazájában.
A BEG diákja Szokolay Annamária arról beszélt, hogy nagyon jól érzi magát az izlandi diákokkal.
– Elég közvetlenek ahhoz képest, hogy nem ugyanazt a nyelvet beszéljük. Sok kulturális dologról lehet beszélgetni velük, de leginkább a magyar és az izlandi nyelvről – fogalmazott.