Izgalmas végjáték és hazai siker

2016. április 11. 06:01 | behir.hu

A békési kézisek 32-31-re verték a Balassagyarmatot. Az NB I B 24. fordulójának előrehozott meccsén jobban koncentrált a végjátékban a hazai együttes, és begyűjtötte a két pontot.

Az első percek után belelendültek a csapatok, nem a védekezésről szólt a meccs, amelyen 12-9-nél egy kicsit meglépett a békési gárda. A folytatásban ugyan gyönyörű találatokat szerzett a házigazda, de a gólérzékenység a védelmet is elérte, így 17-15-ös hazai előnnyel fordultak az együttesek.

A szünetet követően tíz perc alatt egyenlített a Balassagyarmat, ekkor 20-20 volt az állás. A gólok mellett a kiállítások is megsokszorozódtak, a játékvezetők dolga sem volt könnyű ebben az időszakban. A hajrában a békési gárda a szurkolók buzdításának is köszönhetően nagy nehezen begyűjtötte a két pontot.

A Békés ezzel a győzelemmel 25 pontos a tabellán, egy meccsel többet játszva, mint a riválisok. Kádas László együttese a sikerrel továbbra is közel maradt a 4. helyen álló szegedi csapathoz.