A Mathias Corvinus Collegium intézménye már 1996 óta karolja fel a gyerekeket és szüleiket tehetséggondozó programjaiba, ezzel is segítve és előrelendítve a magyar fiatalság megfelelő fejlődését és jövőképét.
A békéscsabai MCC épületében ebben a szellemben tartottak már nem először tájékoztatót a szülők számára, ezúttal dr. Setényi János előadásában, aki kiemelte, nagyon sok függ nemcsak a pedagógusoktól, hanem a szülőkön túl az otthoni környezettől és hozzáállásától is.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– Minden tehetséggondozási történet egy háromszöget ír le, amelyben ott van a pedagógus, a gyerek és a család, azaz a háttér. Vannak tehetségbarát, tehetségközömbös és tehetségkorlátózó, elfojtó kultúrák, attól függően, hogy a szülők milyen mértékben tulajdonítanak jelentőséget a gyerek éppen aktuális érdeklődési körének, a tapasztalat pedig az, hogy utóbbi két kultúra napjainkban elég kiterjedt. Fontos, hogy segítsünk, támogassuk gyermekünket, de a döntő lépéseket neki kell megtennie – fejtette ki az MCC tanulást kutató intézetének volt igazgatója.
Szabó Donát, az MCC FIT régió koordinátora elmondta, fontos számukra, hogy a gyerekek mellett a szüleik is fejlődhessenek, ezért tartanak időnkén zárt- vagy nyíltkörű, úgy nevezett “szülők akadémiáját”.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– A mostani rendezvényünknek legfőbb célja, hogy a konzervatív iskolai hagyományokon túl olyan többlet információkra tehessenek szert a szülők, amelyeknek köszönhetően megismerkedhetnek új technikákkal, módszerekkel, amelyeket később tudnak majd kamatoztatni a kiemelten tehetséges gyermekeiknél, akik sokszor például nem a legjobb tanulók, és nem mindenben jók, de ha megvan az az egy kis szikra, amiben ők kiemelkedők, akkor fontos hogy ezt megfelelően tudják segíteni – emelte ki a koordinátor.
Az MCC további témákkal és tájékoztatókkal készül a szülők akadémiájára, amelyekkel igyekeznek továbbra is segítséget nyújtani szülőknek és gyerekeknek, legyen szó pénzügyről, egészségről, sportról vagy tehetségről.