A programot először 2015-ben rendezték meg a sérült emberek számára, amely rövid idő alatt Gyula egyik legsikeresebb eseménye lett. A kezdeményezés célja a közösségépítés.
– A sport nagyon jó összekovácsoló eszköz, illetve sokkal könyebb általa kapcsolódni az épek társadalmához, sokkal kisebbek ilyenkor a különbségek. Van egy közös cél, hogy győzzünk, ebben sokkal egyszerűbben, sokkal könnyebben találjuk meg a közös pontot – mondta a behir.hu kérdésére a Mozgáskorlátozottak Dél-Alföldi Regionális Egyesületének elnöke, Fenesi Balázs.
Az első rendezvényen körülbelül háromszázan vettek részt, míg a legutóbbin, 2019-ben már 650-en. Az elmúlt években a koronavírus-járvány miatt nem szervezték meg a programot.
– A beruházások között kiemelném a Szivárvány Napközi Otthont, ami egy 21. századi követelményeknek megfelelő, modern, nappali ellátó intézmény a Károly Róbert utcában. Ez a sérült felnőtt emberek számára terápiát nyújt, illetve gazdag programokkal várja őket nap, mint nap. Nagyon fontos, hogy egy olyan szállítójárművet szerzett be a kistérségi szociális intézmény, amely akadálymentesített, így a mozgásukban akadályozott személyek szállítását szolgálja. Elkészült a bowling-pálya, amely szintén a sérültek sportolását szolgálja. Akadálymentesítettük az intézményeiket, valamint több száz négyzetméteren folytatódott az út- és járdaépítési program, akadálymentesítéssel együtt – hangsúlyozta Görgényi Ernő polgármester.
Az eseményen a délelőtt folyamán nyílt lehetőség a sportolásra, valamint kézműves foglalkozásokon való részvételre. A jelenlévők egy bűvészbemutatót is megtekinthettek. Délután ki-mit-tud, kutyás agility bemutató és diszkó is volt.
– Egy nagyon komoly kezdeményezésről van szó, egy olyan közösségépítő mozgalomról, amely a sérült gyermekeknek is ad lehetőséget, hogy megéljék: jó gyereknek lenni, jó fiatalnak lenni, csapatban vannak, aki csapatban van az nincs egyedül, akiknek közös a sorsuk, azoknak közösek a céljaik is. Azt szeretnénk kifejezni ezzel, hogy nincsenek egyedül, számítunk rájuk, nagyon értékesek – emelte ki Békés vármegye főispánja, dr. Takács Árpád.