Most a Szent István Egyetem vezetésének feltett szándéka, hogy ismét nyit ebbe az irányba. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezetének, a FAO-nak a támogatásával újra mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökhallgatók tanulnak Magyarországon, mesterképzés (MSc) szinten.
Az első csoportban a hallgatók hét országból, Afganisztánból, Azerbejdzsánból, Etiópiából, Ghánából, Irakból, Ugandából és Palesztinából, a Gázai-övezetből érkeztek, és a képzésük alatt két évet töltenek Magyarországon, ennek egy részét Szarvason.
Mind a hét országra jellemző, hogy a vízgazdálkodás az agrárium szempontjából alapvetően fontos, jellemezte az első turnus diákjait dr. Jakab Gusztáv egyetemi docens.
– Szarvason elsősorban a gyakorlati tárgyaikat fogják teljesíteni – mondta dr. Jakab Gusztáv. – Elsősorban terepi és szántóföldi gyakorlatokra visszük őket, illetve a hidraulikai laborunkban tanulnak majd a szivattyúkról, öntözésről, vízkormányzásról.
Szeptemberi első bemutatkozó órájukra meghívást kapott a Newjság is. Elárulták, nagyon tetszik nekik a város, a környezet, illetve az, hogy ennyi minden kapcsolódik itt a vízhez. Jól érzik magukat. Nagyon lelkesek, nagyon motiváltak, tette hozzá a képzést nyújtó első tapasztalatai alapján dr. Jakab Gusztáv.
– Remélhetőleg újra el fog kezdődni az, ami a hetvenes-nyolcvanas években jellemző volt, hogy fejlődő országokból tanulók érkeznek a Tessedik Campusra – tette hozzá bizakodva, majd tolmácsolta az egyetem vezetésének e kérését: fogadjuk őket vendégekként!
Forrás: Newjság