Banki ügyintézőnek adta ki magát egy ismeretlen 2024. december 19-én és azzal hívott fel egy orosházi nőt, hogy a bankszámlájáról illetéktelenek pénzt akartak elutalni. Segítő szándékot színlelt, elkérte a nő banki azonosítóit és közel 400 ezer forintot vett le a számlájáról.
Két eladót is megkárosítottak állítólagos vevőik, azzal hogy kicsalták tőlük a bakkártyaszámukat, a kártyájuk lejárati idejét és CVC kódjukat. Az egyik eladó egy pianot, a másik pedig egy gyerekülést hirdetett eladásra. A vevőik egy linket küldtek nekik, amelyre rákattintva meg kellett adniuk a netbanki azonosítóikat, így a csalók könnyedén hozzáfértek a számlán lévő pénzükhöz. Az egyik sértettől több mint 3 millió forintot, még a másiktól közel 1 millió forintot vittek el.
A médiából ismert Jákob Zoltán nevével is visszaéltek ismeretlenek. Egy nő tett bejelentést arról, hogy egy férfi, a hírességnek kiadva magát azt ígérte, hogy küld neki egy nagyértékű csomagot, csak a szállítási díjat kell kifizetnie. A nő hitt neki és több alkalommal összesen 400 ezer forintot utalt el különböző számlaszámokra.
Romantikus csalás áldozata lett egy kevermesi férfi, aki egy magát Sarah Rose-nak kiadó nővel ismerkedett meg az egyik közösségi oldalon. A nő azt írta neki, hogy amerikai és küldeni fog neki 1,5 millió amerikai dollárt, de előre elkéri a vám –és postai költségek díját. A férfi a megadott számlaszámra több mint 600 ezer forintot utalt el, de miután sem a nőről, sem a pénzről nem hallott többet bejelentést tett a rendőrségen.
Látható, hogy a módszerek tárháza elég változatos, de a különböző csalástípusok megelőzési lehetőségeiről részletes tájékoztató olvasható a https://kiberpajzs.hu/csalastipusok oldalon. Olvassák el a hasznos tanácsokat, hogy ne legyenek áldozatok, ne vegyék el a pénzüket a csalók!