Interpellációk és azonnali kérdések is lesznek az Országgyűlés mai ülésen

2023. március 6. 08:23 | behir.hu

Képviselői eskütétellel kezdheti meg háromnapos ülését hétfőn az Országgyűlés, amely nemzetközi partnerségi megállapodásokat is kihirdethet.

Az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd mandátumigazolás következik.

Leteheti a képviselői esküt a DK-s Ráczné Földi Judit. Az új képviselő a közelmúltban elhunyt párttársa, Kordás László mandátumát veszi át.

A napirend elfogadása után interpellációk lesznek, azt követően két partnerségi megállapodás kihirdetéséről határozhat a parlament: az egyik az Európai Unió, a tagállamai és Thaiföld között, a másik az EU, a tagállamai és Malajzia között jött létre.

A határozathozatalokat követően több mint másfél órán keresztül azonnali kérdések és kérdések hangzanak el.

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Lépj be Mátyás király udvarába – középkori családi nap az MCC-ben

Középkori hangulat, történelmi előadások és interaktív programok várták az érdeklődőket az MCC békéscsabai családi napján. Az idei rendezvényt Mátyás király udvara köré építették, így a látogatók egy délután erejéig a reneszánsz kor világába csöppenhettek vissza.
2026. június 27. 18:20
FEL