Az altruizmus, vagyis az önzetlen viselkedés számos példájával találkozhatunk nap mint nap. Egy balesetnél például nemcsak a hivatásos tűzoltók és mentők, de sokszor hétköznapi civilek is a helyszínen teremnek segítséget nyújtani.
Pénteken délelőtt a Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium általános 3. osztályosainak tartott interaktív előadást Bonnyai Sándor, a Békési Mentálhigiénés Egyesület munaktársa. Elmondta, hogy sokan gondolják azt, hogy érzékenyíteni jönnek a szociális munkások a diákok körében ezzel a témával. Hozzátette, hogy a tapasztalatai alapján érzékenyítésről szó sincs, mert az osztályban olyan családi háttérből érkeznek a gyerekek, hogy kiemelten figyelnek másokra és bajba jutottakra.
Bonnyai Sándor és a diákok több szemszögből vizsgálták a segítés témakörét: például mit jelent segíteni? Hogyan lehet segíteni? Ki segített már másokon? Kin segítettek már és milyen érzés segíteni? Legutóbbi kérdésnél egyöntetű válasz érkezett a gyerekektől: "boldogságos".
A Békési Mentálhigiénés Egyesület szociális munkása nyilatkozott arra a kérdésünkre, hogy mi volt a célja látogatásának.
– Úgy gondolom, hogy a szociális munka az egyik legszínesebb tevékenység a világon. Egyik percben élelmiszert mentünk, lakásotthonokban látogatunk meg családokat, vagy éppen iskolákba látogatunk el, ahol különböző témaköröket vizsgálunk meg együtt közösen a diákokkal. Az a célom, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogyha segítséget kérünk, az nem gyengeség, hanem bátorság, illetve azt is hangsúlyozom, hogy azért vagyunk itt a földön, hogy egymásért legyünk, mert ez az élet értelme, ez visz előre mindenkit – fogalmazta meg Bonnyai Sándor.