Híres csabaiak sírjának felújítására nyert forrást a városvédő egyesület

2020. július 17. 10:54 | Ugrai Gábor

Összesen 10 csabai sír rendbetételére nyertek forrást.

A Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület sikeresen pályázott a Nemzeti Pantehon Alapítványnál híres csabaiak nyughelyének felújítására. A Ráday Mihály és dr. Csorba László vezette kuratórium 1 millió forinttal támogatja 10 csabai sír rendbetételét, állagmegóvását.

 

A felújítandó sírok a következők:

Bogárházi temető: Reök István (az Ellenzéki Kör titkára, Munkácsy gyámja)

Kastély utcai temető: Vilim János (csabai tanító)

Ligeti temető: Berthóty István (első polgármesterünk), Dr. Remenár Elek (a városi kórház vezetője), Fábry Károly (csabai ügyvéd, helytörténetkutató)

Vasúti temető: Ádám Gusztáv (községi mérnök), Novák Dániel (48-as honvéd)/Ős Lajos (aviatikus)

Berényi úti temető: Szeberényi Gusztáv Adolf (evangélikus lelkész), Sztraka Ernő (városi mérnök), Rosenthal Adolf (gőzmalom-tulajdonos)

 

A munkálatok hamarosan megkezdődnek és szeptember 30-ra fejeződnek be.

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL