Hétfőtől fizetős az M44 egy szakasza

2020. november 17. 08:21 | Diós Zsolt

Az M44-es autóút Kondoros és Békéscsaba közötti szakasza november 16-tól fizetőssé vált a 3,5 tonnánál nehezebb gépjárművek számára, vagyis személyautóval továbbra sem kell díjat fizetni a használatért.

Több új útszakasz vált fizetőssé november 16-tól a 3,5 tonnánál nehezebb gépjárművek számára - adta hírül honlapján a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgálató Zrt.

Az innovációért és technológiáért felelős miniszter 41/2020. (XI. 13.) ITM rendelete módosította az útdíj mértékéről és az útdíjköteles utakról szóló 25/2013. (V. 31.) NFM rendeletet.

Fotó: magyarepitok.hu

A rendelet alapján a HU-GO elektronikus útdíjfizetési rendszerben díjkötelessé válik többek között

  • az M4-es autópálya M35-ös autópálya és a nagykereki határ közötti szakasza,
  • az M25-ös autóút maklári és Eger-dél csomópont közötti szakasza,
  • az M44-es autóút Kondoros és Békéscsaba közötti szakasza,
  • az M76-os autóút első, közel 5 km-es szakasza.

A rendelet 2020. november 16-tól hatályos.

További programok »

Gazdaság

Megjelent az EU-rendelet, július 1-től hatályba lép a 3 eurós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni. Az intézkedés egyrészről védi a tagállami, így a magyar fogyasztókat, másrészt tisztességesebb versenyfeltételeket teremt az uniós és a harmadik országbeli kereskedők között.
2026. június 11. 14:37
FEL