Hét balesetveszélyes gesztenyefát vágnak ki a szoborsétányon és újakat ültetnek

2026. június 1. 16:02 | Such Tamás

A napokban megkezdődtek a békéscsabai szoborsétányon is a fakivágások. Jelen pillanatban a munkaügyi központtal szembeni szakaszon, a járda és a kerékpárút mellett zajlanak a munkálatok.

– A szoborsétányon összesen hét gesztenyefát vágunk ki, azonfelül kettőt gallyazunk – mondta megkeresésünkre Kozma János, a Békéscsabai Városgazdálkodási Kft. ügyvezető igazgatója. – A kivágott fák feldarabolt részeit a Mazán utcára viszik, és szociális tűzifa lesz belőlük. Hozzáfűzte, a fapótlás folyamatos a városban – 24 helyszínen, 38 darab fa telepítését tervezik.

 

 

Továbbá megjegyezte, a városgazdálkodási cég eszközei 10-14 méterig „bevethetők”, az Árpád sori fák esetében azonban magasabb részeket is rendbe kell tenni, így a gallyazási, kivágási munkákat egy magánvállalkozás végzi.

 

 

A helyszínre érkezve az intenzív munkálatok közepette, többek között egy évtizedekkel ezelőtti, különösen érdekes megoldást láttunk: egy félig kettévágott fa testébe betont öntöttek. Amely eredendően a statikai stabilitás visszaállítása és a további korhadás megakadályozása volt.

 

Galéria

 

A kivágott fák mellett már ott vannak az elültetett csemeték.

További programok »

Friss hírek

Országos bajnok a BRSE U17-es csapata – galériával

Megvédte bajnoki címét a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület U17-es csapata a Szalayné Sebők Éva Országos Bajnokság hatos döntőjében. A csabai fiatalok a hazai rendezésű fináléban 3:1-re győzték le a Vasas Piros együttesét, így az U15-ösök és az U20-asok után az U17-es korosztályban is aranyérmet szereztek.
2026. június 7. 18:45
FEL