Hármat gurított a Csaba

2016. november 20. 16:50 | behir.hu

Keleti rangadót rendeztek a labdarúgó NB II 17. fordulójában. A rangadó jelző azonban már az első félidő után elillant, mert a lila-fehérek 45 perc alatt lerendezték a mérkőzést és magabiztos, 3-0-s győzelmet arattak.

Tizenkilenc másodperc elteltével a vendégek próbálkoztak először, de a hazaiak gyorsan átvették az irányítást. A 12. percben még lesről talált a kapuba Gránicz Patrik, három perccel később már érvényes gólt szerzett a fiatal támadó, miután Spitzmüller hosszú átadása után lőtt pontosan a bal alsóba (1-0). Ezután kiegyenlítettebbé vált a meccs, de újabb gólt a hazaiak szereztek: Nagy István a 34. percben a jobb felső sarokba lőtt (2-0). A mérkőzés a 38. percben dőlt el, amikor Bagi István egy 18 méteres szabadrúgást rúgott a jobb felsőbe (3-0).

A csabai együttes 45 perc alatt eldöntötte a három pont sorsát, így kényelmesebb futballt játszhatott a fordulás után. A vendégek többször próbálkoztak a szépítéssel, de nem tudtak túljárni Ribánszki eszén, aki lehúzta a rolót ezen a meccsen. A csabaiak sikerükkel ugyan maradnak a 6. helyen a forduló után is, de a legyőzött riválissal szemben hét egységre növelték az előnyüket, míg az éllovas Balmazújvároshoz képest már csak négy pont a lemaradásuk. A lila-fehérek jövő héten vasárnap a Dorog otthonában lépnek pályára.