Ha nincs még programod, írhatok neked egyet! – Informatikai nyílt nap a Gésziben

2024. november 8. 14:00 | D. Nagy Bence

Informatikai és távközlési ágazatait mutatta be a BSZC Nemes Tihamér Technikum és Kollégium pénteken délelőtt. A nyílt nap folyamán a leendő diákok és szüleik az intézmény portfóliójának legnépszerűbb tárgyairól kaphattak bővebb információt, melyet számos technikai bemutató egészített ki.

Specifikusan az informatikai ágazattal kapcsolatban rendezett nyílt napot a Békéscsabai Szakképzési Centrum Nemes Tihamér Technikum és Kollégium pénteken. A szeptemberben a 35. tanévét elindító intézmény számos tantermet és műhelyet szentelt a nyílt napra érkező fiataloknak és szüleiknek.

– Korábban még együtt tartottuk az informatika, gépészet és mechatronika nyílt napjainkat, és bár szerencsére rengeteg érdeklődő érkezett hozzánk, de technikailag nehéz volt lebonyolítani. Úgy döntöttünk, hogy az informatika szakág számára – mely a legnépszerűbb iskolánk palettáján – egy külön napot szentelünk. A szakágon belül kétféle irányultságról, a hardveresről és a szoftveresről beszélhetünk. Előbbi a mai informatikai viszonyok között egy rendkívül komplex szakma, ők az informatikai rendszer és alkalmazás-üzemeltető technikusok. Azon eszközökért felelnek, amelyekre cégeknél, intézményeknél a nap huszonnégy órájában szükség van. A szotverfejlesztők és tesztelők pedig azok a szakemberek lesznek, akik a felhasználók számára készítenek szoftvereket, programokat, alkalmazásokat – ismertette Fölker Csaba igazgató. 

Fotó: D. Nagy Bence/behir.hu

 

A nyílt napra érkezők először az iskola aulájában találkozhattak azokkal az eszközökkel, melyek a diákok kezei alól kerültek ki.

– Én főképpen az EV3-as Lego-robotokkal foglalkozom, ezeket külön szakkörön csináljuk meg. Azért jó az iskola, mert bár én nem informatika szakon vagyok, de a délutáni szakkörökön részt vehetek, és többek között robotokat is építhetek, ehhez pedig nem muszáj a programozáshoz érteni – osztotta meg velünk a kiállított robotokat bemutató Pogonyi István.

Fotó: D. Nagy Bence/behir.hu

 

Az érdeklődők a délelőtt folyamán több csoportba osztva járhatták be a tantermeket. A Maczik Mihály András automatizálási laborban a robotkartól kezdve az automatizált munkafolyamatok programozását is bemutatták a látogatóknak. Tímár Gergő és édesanyja, Tímárné Kis Gabriella Gyomaendrődről érkeztek a nyílt napra.

– Az érdekel alapvetően, hogy hogyan tudnánk új dolgokat teremteni az informatika révén. A legjobban a programozás érdekel, olyan programokat szeretnék létrehozni, amely például a számítógépek belassulásán segíti, könnyebbé téve a felhasználást – fogalmazott a fiatal.

Fotó: D. Nagy Bence/behir.hu

 

A hardver iránt érdeklődők a Szilárd Leó tanteremben találhatták meg számításaikat, ahol az alapoktól mutatták be egy asztali számítógép összerakását, üzembe helyezését.

Ahogyan azt Fölker Csaba elmondta, visszatérő kérdés volt a szülők és diákok részéről is, hogy veszélybe kerül-e az informatikus szakma az egyre fejlettebb mesterséges intelligencia térnyerésével.

– Jó dolog tud lenni az MI – iskolánkban például a végzős diákjaink is használják a különböző projektekhez –, de nem több, mint egy nagyon fontos kiegészítője az informatikának.  A megfelelő mélységű tudással rendelkező szakembereket azonban nem fogja tudni kiváltani, és ezt a tudást kínálja intéményünk is – emelte ki az igazgató.

Galéria

További programok »

Friss hírek

Jónak lenni jó!

Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe - mondta el Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a Duna televízión zajló egész napos műsorfolyamban vasárnap reggel – írja az MTI.
13:22
FEL