Győzött Fehérváron a Békéscsabai Előre NKSE

2023. szeptember 15. 19:49 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 35-31-re nyert az Alba Fehérvár KC otthonában a női kézilabda NB I 3. fordulójában.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 31–35 (13–17)

Székesfehérvár, 350 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.

FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic, Afentaler 5 (5), Smbatjan 6, Kocsis 2, Stosic 2, Utasi 4. Csere: Tóth N. (kapus), Szemes 7, Kövér, Besszer 4, Takó 1. Vezetőedző: Horváth Roland.

BÉKÉSCSABA: Pásztor – Horváth G. 3, Lanistanin 7 (2), Román 5, Giricz 4, Gyimesi 3, Szondi 7. Csere: Szabó D. (kapus), Mayer 4, Termány 2, Aranyi. Vezetőedző: Rácz Sándor.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.

A bajnokságot a Győr és a Ferencváros ellen, két papírformának számító vereséggel kezdő Békéscsaba a hasonló játékerőt képviselő fehérváriak otthonában már a pontszerzés reményében lépett pályára. Rácz Sándor csapata vezetett először két góllal, de a hazaiak tartották a lépést, a 16. percben Szemes Szonja gólja után döntetlen volt az állás (8-8). A következő percek a lilákról szóltak, a 20. percben Giricz Laura gólja után már a fehérváriaknak kellett időt kérnie (8-12). A Csaba a félidő hajrájában megtartotta ezt a különbséget, Marija Lanistanin találatát követően négy gól volt a csapatok között 30 perc játék után (13-17).

A második játékrészt sem kezdte rosszul az Előre NKSE, azonban a 38. percben Afentaler Sára hetesből szerzett gólja után Rácz Sándor hívta magához játékosait (18-21). Ez jót tett a vendégcsapatnak, villámgyorsan megduplázta az előnyt a remekül játszó Szondi Zsófia két góljának is köszönhetően (18-24). A viharsarkiak ezt követően kézben tartották a mérkőzést és meggyőző támadójátékkal őrizték a vezetésüket. A hajrában már csak a különbség volt a kérdés, hiába szerezte az utolsó két gólt a hazai gárda, mégis magabiztos csabai siker született.

A Békéscsaba a hét-hét gólt szerző Marija Lanistanin és Szondi Zsófia vezérletével, valamint a tizenegy védést bemutató Pásztor Bettina segítségével 35-31-re nyert és megszerezte első bajnoki győzelmét a szezonban. Rácz Sándor együttese jövő szombaton ismét fontos mérkőzést játszik, hiszen hazai pályán az újonc Vasas lesz az ellenfél.