A szervezet a díjjal elsősorban a hétköznapok hőseit szeretné kitüntetni: azokat a férfiakat, akik tetteikkel, példamutatásukkal, hitükkel, lelkesedésükkel mindannyiunk javát szolgálják – írja a Férfiak Klubja.
– A fiúk férfivá válásában nagyon lényeges a hiteles, követhető férfiminta – a Férfiak Klubja többéves Gránit Oroszlán Férfi Példakép Díjával ennek a mintának a fontosságát és a jelölt példaképek által megjelenített értékeket állítjuk a középpontba évről évre. Olyan példaképeket ismerhet meg ország-világ, akik hitet adnak, hogy így is lehet élni, sőt, így érdemes – apaként, férfi pedagógusként, mesterként, üzletemberként, közéleti személyiségként – mondta el Bedő Imre, Férfiak Klubja alapító, a Spirit Fm-nek adott nyilatkozatában.
A Férfiak Klubja évről évre keresi az ország „apa, férfi pedagógus, mester, felelős üzletember, és közéleti példaképeit. Utóbbi kategóriában érdemelte ki az elismerést a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház csecsemő- és gyermekgyógyász főorvosa, Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed. A Férfiak Klubja így ír a kitüntetettről:
„A jemeni, szerény körülmények közül származó orvost kétéves húgának tragikus halála vezette a gyermekorvosi pályára. Szüleit korán elvesztette, a 8 gyermekes családban a nagymama által nevelt Abdul keményen tanult, hogy álmát megvalósíthassa. Magyarországra került ösztöndíjjal a Szegedi Egyetemre. 1999 óta él és dolgozik Gyulán, ahol sok szülő már csak Abdul angyalként emlegeti. 2016-ban megkapta Az év orvosa Astellas-díjat.
Számára a mai napig a legnagyobb öröm, a legfőbb motiváció, ha felcseperedő kis pácienseit a játszótéren láthatja. Szívügye a koraszülöttek ellátása. Kezdeményezésére, kollegáival, a gyulai városi önkormányzat támogatásával, a Békés megyei önkormányzatok bevonásával és sok önkéntes segítővel összefogva, adományokból sikerült a megyének egy megfelelően felszerelt koraszülött mentőautót biztosítania, mely azóta is folyamatosan használatban van.
2018-ban lelkesedése és segítsége nyomán a Korábban Érkeztem Alapítvány Gyulán is létrehozta a Koramentorházat, mely a koraszülöttek segítése mellett a szülők támogatását is megvalósítja.”
A „közéleti példakép” egy olyan független közéleti személyiségek, írók, művészek, sportolók, vagy más, a közéletben értékformáló területen tevékenykedők számára létrehozott kategória, akik már valami jelentőset „letettek az asztalra” és követhető példaképek lehetnek.